Çinli ICBC Bank, İstanbul Tower 205'e servet ödedi

Çin merkezi ICBC Bank şehrin en yüksek towerları arasında yer alan Zincirlikuyu'da bulunan İstanbul Tower 205'e servet ödeyerek satın aldı.

Çinli ICBC Bank, İstanbul Tower 205'e servet ödedi
Editör: Hakan A.
09 Kasım 2019 - 16:58 - Güncelleme: 09 Kasım 2019 - 17:08
Metal Yapı tarafından İstanbul Zincirlikuyu bölgesinde inşaa edilen dev kule Çinlilere satıldı... Yüksek kuleleri, siluet tartışmaları bitmeyen megakent İstanbul'un en yüksek kulelerindne biri olan bir bina Çinlilere satıldı. Dev kuleyi hangi şirket, ne kadara satın aldı? 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 9 Kasım 2019 - İstanbul


İstanbul'un dev kuleleri yabancının ilgisini çekmeye devam ediyor. Pek çok yabancı satın almanın gerçekleştiği İstanbul emlak piyasalarında bu kez Çinliler devrede. Çinli ICBC Bank, merkez binası için milyondolarlık gayrimenkul alımı yaptı.

Emlak ve konut sektöründe 2019 durağan bir olarak geçti görünsede konut satışları Aralık sonuna kadar 1 milyo adet rakamını geçecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz aylarda başlayan konut kredisi faiz indirimleri sonrasında konut ve gayrimenkul satışlarında toparlanma görünürken, gündeme dev bir yabancı alım düştü. Dünya devi Çinli finans kuruluşu ICBC Bank, megakent İstanbul'un en yüksek binalarından birini satın aldı. Dünya'nın her yerine dağılan Çinliler, bulundukları şehirlerde yüksek miktarlarda emlak ve gayrimenkul yatırımları da yapıyor. Pek çok Çinli şirket İstanbul'da gayrimenkul satın almaya devam ediyor. 


istanbul tower 205 satıldı

İstanbul Tower 205 için servet ödedi!

Metal Yapı tarafından inşaa edilen İstanbul Tower 205 projesi şehrin tam merkezi, her türlü güvenlik ve konforu birarada sunuyor. Çinli ICBC Bank, kule için 594 Milyon Dolar para ödedi.

İstanbul Tower 205, gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektöründeki 38 yıllık tecrübesiyle İstanbul’da birçok önemli projeye imza atan Metal Yapı Konut'un liderliğinde Zincir Yapı tarafından  hayat geçirildi. 

Empire State gibi dünyadaki ikonik binaların mimarı SOM’in tasarladığı İstanbul Tower 205, yaşamın ve yatırımın merkezi Levent’te, tartışmasız en kazançlı ve en eşsiz ofis projesi.

“En İyi Ofis Binası Ödülü”ne layık görülen İstanbul Tower 205, high-tech özellikleri, panoramik manzarası ve esnek metrekarelerde ofis seçenekleri ile ofis standartlarını belirliyor. 220 metre ile Türkiye’nin en yüksek ofis binası unvanına sahip olan proje, panoramik cephe mimarisiyle kuzeyde Karadeniz, güneyde Haliç ve doğuda boğaz manzarasına bakarken, Selçuklu Dönemi’nden esinlenen benzersiz mimarisiyle İstanbul’un ufuk çizgisine izini bırakıyor.

İstanbul Tower 205 projesinin yüksek katlarındada konumlandırılan yönetici ofisleri, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, FSM Köprüsü, İstanbul Boğazı, Haliç ve Karadeniz’in büyüleyici manzarasına hakim durumda.

istanbul tower 205 metal yapı zincirlikuyu

YORUMLAR

  • 0 Yorum