Cizre'de terör mağduru aileler evlerini kura çekilişi ile belirledi

TOKİ tarafından terör mağduru aileler için 5 etap halinde hayata geçirilen Cizre konut projesi kapsamında yapımı tamamlanan 4. etap evler için hak sahipliği belirleme kura çekilişi yapıldı.

Cizre'de terör mağduru aileler evlerini kura çekilişi ile belirledi
Editor: Hakan A.
02 Aralık 2018 - 13:10

Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, terör mağdurlarına da projeler geliştiriyor. Bu çerçevede Cizre'de terör mağdurları için 5 etap halinde hayata geçirilecek ve ilk etabı tamamlanan konutların hak sahipleri düzenlenen kura çekilişi ile belirlendi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 2 Aralık 2018 - İstanbul


Cizre'de terör nedeniyle evleri yıkılan ailelere konut yardımı sürüyor. TOKİ tarafındna inşaa edilen ve 5 etaptan oluşacak Cizre prjesi kapsamında ilk etabı olan 4. Etapta yer alan 384 konut içinde 286 adet daire ve iş yerleri 163 hak sahibine teslim edilmesi için kura çekilişi gerçekleştirildi. Vatandaşlar yenbi evlerine düzenlenen kura çekimi ile kavuştu. 

5 Etaptan oluşacak Cizre TOKİ konutları kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde toplamda 3 Bin 087 adet konut olarak planlandı. İlk etap evlerin yapımı tamamlandı. İlk etapta yapımı tamamlanan 4. etap ada 3 konutlarından 384 konut içinde 286 adet daire ve iş yerleri 163 hak sahibine kura yöntemiyle belirlenerek teslim edildi.

TOKİ tarafından hayata geçirilen Cizre konut projesi kapsamında vatandaşlar ise modern ve yeni evlerine kavuşmaktan dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getirdi.