CNR Emlak Fuarına körfez ilgisi

CNR Emlak Fuarına körfez ilgisi

İnşaat firmalarını yatırımcısıyla buluşturan Emlak Fuarı açıldı. Yabancı yatırımcısının biraz daha fazla olduğu CNR Emlak fuarı 2016'da körfez ülkelerinden arap yatırımcılarında ilgisi yoğun oldu.

18 Kasım 2016 - 07:59

Konut projelerinin tanıtıldığı 2016 yılının son emlak fuarı CNR Emlak yatırımcılarla buluştu. Geçtiğimiz yılların aksine, daha yoğun bir yabancı ziyaretçi kitlesinin fuarda projelere yakın ilgi gösterdiği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Kasım 2016 - İstanbul

Türkiye'nin Emlak Fuarı CNR Yeşilköy'de açıldı. Yerli ve yabncı yatırımcının, ev sahibi olmak isteyenlerin ziyaret edecekleri fuardı, bir çok proje ve inşaat firması projeleriyle boy gösterdi. Fuardan ev sahibi olmak isteyenlere avantajlı ödeme planları ve fiyatlarla fuar fıtrsatları sağlanıyor.

Yerli ve yabancı inşaat firmaları projelerini tanıttığı fuar Pazar gününe kadar açık kalacak.

Fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen CNR İstanbul Emlak Zirvesi’nde ise Türkiye’nin lokomotif sektörleri olan gayrimenkul ve inşaatta küresel ve bölgesel gündem masaya yatırıldı

Ulusal ve uluslararası yatırımcıları “Şimdi, Türkiye’ye Yatırım Zamanı” başlığı altında bir araya getiren zirvenin açılışında konuşan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik konuşmasında, CNR Emlak Fuarı’nın yeni yatırımların kapsamını oluşturacağını belirterek, “Ülkemizin dört bir yanında vatandaşlarımızın güvenli yapılarda yaşamaları için ortak bir çaba içindeyiz. Hastaneden üniversiteye, ticaret merkezinden sanayi sitelerine kadar yaşamın her alanında 754 bin konut inşa ettik” diye konuştu.

Özçelik, Türkiye’de inşaat ve konut sektörünün itici bir güç oluşturduğuna dikkat çekerek, “Elimizdeki güçlü argümanlarla Türkiye’ye yatırım zamanı olduğunu yabancı yatırımcılara iyi anlatmalıyız. Bölgenin en güvenilir ülkesi olarak bu coğrafya bir fırsatlar ülkesidir” dedi.

İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım da konut ve gayrimenkulün halkın arasında en çok sevilen yatırım aracı olduğunu ifade etti. Türkiye’nin büyük gayrimenkul projeleri ile tanıştığını anlatan Durbakayım, “CNR, büyük projeleri tanıtmak için Türkiye’de fuar organizasyonu yaptı. Bir konut fuarında, bir konut projesi nasıl yer almalıdır, burada gördük. İlk düzenlenen fuarda burada iğne atsanız yere düşmeyecek bir katılım vardı. Türkiye çok büyüdü, çok fazla proje yapıldı. Bunları burada belli stantlarda tüketiciye, yabancıya sunuyoruz. Bizim burada imkanlarımız hiçbir zaman yabancının fuarlarından aşağı değil. İmkanlarımız geniş, ürünümüz iyi. Yeter ki bizim satış politikalarımız yabancının beklentilerini yerine getiriyor olsun. Bizlerin bir inşaata başladığı ilk noktadan, kazmayı vurana kadar geçen sürede bir sürü şartlar değişiyor. Kriterlerimizi yabancılara uydurmalıyız. Önümüzdeki günlerde inşallah Bakanlığımız bununla ilgili tedbirleri alacaktır. Yabancı da Türkiye’ye yatırım yapmaya istekli, satış rakamlarımızı çok yukarılara taşıyacağız” dedi.

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat; İstanbul Kazlıçeşme’de Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesini, “Emlak Yatırım Projeleri ve Finansman Fuarı”nda ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, “Sektörün önemli buluşmalarından biri olan CNR Emlak Fuarı’nda, Büyükyalı projemizle yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Fuardaki standımıza gelen ziyaretçilere projemizin dijital maketi üzerinden ayrınıtılı bilgi verecek, sanal gerçeklik gözlüğüyle Büyükyalı sokaklarında dolaşma imkanı sunacağız. Ayrıca Büyükyalı’nın büyük mimari maketini görmek ve sunduğumuz ‘iyi yaşam’ı deneyimlemek isteyen misafirlerimiz için, fuar alanının yakınında yer alan satış ofsimize, gün boyu özel servisler ile ulaşım sağlayacağız.” dedi.

AYİDER (Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği), 17-20 Kasım tarihleri arasında CNR Emlak Fuarı’na katılarak yabancı konut yatırımcısını Anadolu Yakası’na ve Bağdat Caddesi’ne çekecek.

İlk kez 2015’de CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleşen Emlak Fuarı’na katılarak yabancı konut alıcısına ulaşan AYİDER, bu yıl da 17-20 Kasım tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de düzenlenen CNR Emlak Fuarı’nda 4a-25 nolu standda yerini aldı. Rusya, İran, Ortadoğu ülkeleri gibi birçok konut alıcısının katılacağı fuarda AYİDER de Anadolu Yakası’ndaki inşaatları tanıtacak.  Konuyla ilgili açıklama yapan AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu, “Bilindiği üzere her ay yabancıya konut satışında bir artış yaşanıyor. Ancak yabancı konut yatırımcısı markalı büyük konut projelerinin yoğunlukta olmasından ötürü tercihini daha çok Avrupa yakasından yana kullanıyor. Son yıllarda Anadolu Yakası, gerek kentsel dönüşüm gerekse de markalı büyük konut projeleriyle dikkat çekmeye başladı. Özellikle Fikirtepe’nin yeniden inşaa edilmesi, Kartal, Kadıköy, Üsküdar gibi gözde ilçelerin kentsel dönüşümle yeni bir çehreye bürünmesiyle yabancı konut alıcısının ilgisini bu bölgeye çekmek istiyoruz.” dedi. Ortadoğu’dan gelen konut alıcısının daha çok site özellikli projeleri tercih ettiğini belirten Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi gibi dünyanın 4. en uzun ve popüler alışveriş caddesinde yer alan konutların ise Londra’daki evlerle aynı konuma geldiğine dikkat çekiyor. Tavukçuoğlu, “Bağdat Caddesi gibi gözde bir lokasyona Avrupalıların ilgisini çekmek istiyoruz. Ne yazık ki yabancıya konut satışı şu anda Ortadoğulu konut alıcısıyla kısıtlanmış durumda.” derken, AYİDER olarak fuarlara katılarak, Anadolu Yakası’nı daha iyi tanıtarak yabancı konut alıcılarına ulaşabileceklerini ifade ediyor. Melih Tavukçuoğlu, bu anlamda dernek üyelerine, yurt dışındaki fuarlara katılım noktalarında, fuar alanları konusunda destek de vermek istediklerini sözlerine ekledi. 

- Piyalepaşa İstanbul CNR Emlak Fuarı’nda büyük ilgi gördü

Piyalepaşa İstanbul, 4. Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı’nda yatırımcılarla buluştu.

Polat’ın 60 yıllık deneyimi ve güvencesiyle, 800 milyon Dolar’lık yatırımla Beyoğlu’nun kalbinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, 17-20 Kasım 2016 tarihleri arasında, CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenen Emlak Fuarı’nda ulusal ve uluslararası yatırımcılarla buluştu.

Konut, rezidans, ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan karma kullanım projesi olarak hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, 8. hall C02 numaralı stantta ziyaretçileriyle bir araya geldi.

Piyalepaşa İstanbul’dan, İstanbul’un merkezinde ev sahibi olma fırsatı

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, Türkiye’nin emlak sektörünü bir araya getiren bu fuara ev sahipliği yapmasının önemine değinirken “Piyalepaşa Gayrimenkul olarak, 60 yıllık Polat tecrübesini Piyalepaşa İstanbul’a yansıtıyor ve İstanbul’un en eski, tarihi ve merkezi semtlerinden Piyalepaşa’da bölgenin tarihi dokusuna uyum sağlayan bir proje hayata geçiriyoruz. İstanbul’un kalbinde yer alan Piyalepaşa İstanbul, karma kullanım projesi olması sebebiyle sahiplerine ve yatırımcılarına yaşam, alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunuyor.

Projemizi benzerlerinden ayrıştıran Alışveriş Sokağı’mız tamamlandığında, sadece bölgenin değil Beyoğlu’nun ve İstanbul’un da yeni bir cazibe merkezi olacak” dedi ve ödeme seçeneklerine yönelik şunlara değindi: “Stratejik olarak birçok noktaya yakınlığıyla öne çıkan projemizden ev sahibi olmak isteyenlere özel herhangi bir kredi masrafı ödemeden 24 aya kadar yüzde 0 faiz, 60 aya kadar yüzde 0,42, 120 ay arasında ise yüzde 0,70 faiz oranlarıyla ödeme planını şekillendirebiliyoruz. Piyalepaşa İstanbul’da, bu ödeme seçeneklerinin yanı sıra kişiye özel farklı yüzlerce ödeme planı da yapılabiliyor” dedi.

3. İSTANBUL’A DEV İLGİ STRATEJİYİ GELİŞTİRDİ

Özgün özellikleri ile ‘başka bir İstanbul’ alternatifi oluşturacak “Başakşehir’in en büyük projesi” 3. İSTANBUL, ön talep döneminde her platformda yoğun ilgi çekmeye devam ediyor. İlk 3 haftada internet üzerinden gerçekleştirilen talep başvuruları 9 bine yaklaştı. Başakşehir’in en büyük projesine, gözdesi olduğu MÜSİAD Expo’da da yaklaşık 1.000 başvuru yapıldı. 3. İSTANBUL’un, ilk gününde yoğun ilgi çektiği Emlak 2016 fuarında da aynı başarıyı tekrarlaması bekleniyor.

Ön talep dönemindeki başvurular projedeki toplam konut sayısının 8 katını aşınca 3. İSTANBUL’un satış stratejisinde de revizyona gidildi. Satış Ofisi ziyaretleri için ayrı bir düzenleme gerçekleştirilen projede, lansman fiyatları ve ödeme planları ise geliştirilerek daha da cazip hale getirildi. Projenin ikinci etabına yönelik hazırlıklara da, daha yakın tarihe çekilebilmek üzere esnek ve efektif bir yapı kazandırıldı.

İki sektörden kazandıran sinerji

Otomobil kiralama şirketi Corporent ve Greenox Residence CNR Emlak Fuarı’na özel bir kampanya için bir araya geldi. Bugün başlayan ve yıl sonuna kadar devam edecek kampanya kapsamında Corporent kullanıcılarına Greenox’tan yüzde 5 indirim uygulanırken, Greenox’tan ev alanlara ise Corporent’ten yüzde 10 indirim uygulanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..