Çok sayıda ülkeye Büyükelçi ataması

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan Büyükelçi atamasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlanırken, onlarca ülkeye büyükelçi atandı.

Çok sayıda ülkeye Büyükelçi ataması
Editör: Hakan A.
20 Aralık 2018 - 07:05

Cumhurbaşkanlşığı kararnamesi ile Rusya, Romanya ve onlarca ülkeye yeni büyükelçi atandı. Yeni Büyükelçi atamalarına ilişkin tam isim listesi haberimizde.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 20 Aralık 2018 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok ülkede faaliyet gösteren büyükelçilikleriine yeni atamalar gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla onlarca ülke için Büyükelçilkik atamsı yapıldı.

İlgili Büyükelçilik atamalarına ilişkin resmi karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. Büyükelçi atama kararı gereğince ataması yapılan isimler ve atama yapıldıkları ülkelerin isimlerine ilişkin ayrıntılar alttaki Resmi Gazete bağlantılarından öğrenebilirsiniz.

Rusya, Romanya, Ukrayna, Angola, Kosova, Özbekistan, İspanya, Filkipinler, Karadağ, Etiyopya, Avusturya, Güney Sudan, İran, Botsvana, Libya, Avrupa Nezdinde ve daha pekçok ülke Büyükelçilik ataması için kararname ve yeni isimlerin atanması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

BÜYÜKELÇİ ATAMA KARARLARI

––  Büyükelçi Atamaları Hakkında Kararı ve atanan isimler ile atanılan ülke listesi için tıklayın. (Karar: 2018/255)

––  Büyükelçi Atamaları Hakkında Kararı ve atanan isimler ile atanılan ülke listesi için tıklayın. (Karar: 2018/256)

––  Gana Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Çevre, İklim Değişikliği ve Sınıraşan Sular Genel Müdür Yardımcısı Özlem Gülsün ERGÜN ULUEREN’in Atanması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar: 2018/257)

––  Kamerun Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Ayşe SARAÇ’ın Atanması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum