Reklamı Geç

Çorum 680 Adet Konut Altgelir Grubu Satış

TOKİ, Çorum 2.bölge 680 konut kapsamında 2 adet konutu, kurasız, ön şartsız 12 Aralık-31 Aralık tarihleri arasıda açık satışa sunuyor.

Çorum 680 Adet Konut Altgelir Grubu Satış
Editör: Hakan A.
12 Aralık 2019 - 11:26

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Çorum 2. bölge 680 adet konut kapsamında 2 adet konutu açık satışa çıkarıyor.

Emlak Pencerem - 12 Aralık 2019


Açık satışa sunulan konutlar için başvuru, 12 Aralık 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılacak. Satış Yapılacak Banka Şubesi, TC. Ziraat Bankası AŞ. Projenin İlindeki Şubeler olarak belirlendi.

Projedeki en düşük konut fiyatı 65.906,06 TL iken en yüksek konut fiyatı ise 66.041,91 TL.Projeden faydalanmak isteyenlere, %12 peşinat bedeli için 180 ay vade imkanı sağlanıyor.

Konut alıcıları, peşinat miktarını Bankaya yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklar. 

 Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

- T.C. vatandaşı olması,
- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,
- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)
- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500.00 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500.00 TL olması gerekmektedir.) 

 Sözleşme aşamasında ibraz edilecek belgeler:

- Başvurulan projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olanların kimlik ibrazı yeterlidir. Kayıtlı olmayanlar için Nüfus Müdürlüklerinden alınacak son 1 (bir) yıldır projenin yer aldığı ilde ikamet ettiğini gösterir belge.
- Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500.00 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
• Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belge (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumundan çalıştığına dair alınan belge ile maaş bordroları vb.)
• Başvuru sahibi veya eşi çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belge
- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacakları “Belgeyi”

YORUMLAR

  • 0 Yorum