ÇŞB Coğrafi Veri Satış Portalı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Coğrafi Veri Satış Portalı nedir, ne işe yarar? Tüm ayrıntıları öğrenmek için haberimizi okuyabilirsiniz.

ÇŞB Coğrafi Veri Satış Portalı
Editor: Hakan A.
02 Ağustos 2018 - 13:31

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri tüm verilerini Coğrafi Veri Satış Portalı üzerinden paylaşıma sunuyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 2 Ağustos 2018 - İstanbul

Coğrafi Veri Satış Portalı nedir?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çeşitli projelerde uzaktan algılama verileri ve tarama yöntemi ile elde edilen coğrafi veriler “Coğrafi Veri Satış Portalı” üzerinden paylaşılmaktadır.  

Coğrafi Veri Satış Portalı'na nasıl erişebilirim?

Coğrafi Veri Satış Portalı’na https://rasticaret.csb.gov.tr internet adresinden ve e-devlet kapısı üzerinden “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sunulan Hizmetler” bölümünden erişebilirsiniz.( https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-talep-takip-sistemi )

Coğrafi Veri Satış Portalı'nı nasıl kullanabilirim?

Coğrafi verilere erişebilmek için, e-devlet kapısı üzerinden sisteme üye kaydı yapılması gerekmektedir. Üye kaydı onaylandıktan sonra sipariş verilen verilerin elektronik ortamda ödemesini gerçekleştirilip internet üzerinden bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Coğrafi Veri Satış Portalı'nda hangi coğrafi verileri satın alabilirim?

Bakanlık çalışmaları kapsamında üretilen gerçek ortofoto görüntü, sayısal yüzey modeli, stereo hava fotoğrafı, yer kontrol noktaları koordinatı, yüzey parametreleri bulunmaktadır. 
 
Coğrafi Veri Satış Portalı'nda satışı yapılan coğrafi veriler neye göre ücretlendirilmektedir?

Coğrafi Veri Satış Portalı’ndaki ürünlerin satışı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye Birim Fiyatlarına göre yapılmaktadır.

Reklam