Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kira desteği, esnafa hibeler ve kısıtlamaların ayrıntıları belli oldu

2021 yılbaşı gecesi başlayacak olan sokak kısıtlaması dışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın esnafa destek paketleri milyonları ilgilendiriyor. İşte iş yeri kira desteği, hibeler, esnafa destek paketlerinin ayrıntıları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kira desteği, esnafa hibeler ve kısıtlamaların ayrıntıları belli oldu
Editör: Hakan A.
14 Aralık 2020 - 20:33
Milyonları yakından ilgilendiren esnaf destek paketinin ayrıntıları belli oldu. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde  çok önemli destek paketleri esnaf ve iş yerleri için belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugüna çıklanan yeni destek paketinde hangi hibe destekleri yer alıyor? İşte Başkan Erdoğan'ın açıkladığı o desteklerin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Aralık 2020 - İstanbul 


Türkiye genelinde koronavirüs salgını önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni esnaf paketleri içerisinde neler var? Esnafa, iş yerlerine yapılacak hibe destekleri neler olacak? İşte yeni açıklanan önlem paketleri arasında yer alan önemli bilgiler.

Başkan Erdoğan, toplantının ardından başta yüz yüze eğitim ve kira müjdesi olmak üzere milyonlarca kişinin merakla beklediği kararları açıkladı.

2021'E KISITLAMA İLE GİRİLİYOR

Başkan Erdoğan açıklamasında, 31 Aralık Perşembe saat 21.00'den 4 Ocak saat 05.00'e kadar kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacağını söyledi.

Konaklama, yeme-içme, ulaşımdaki KDV indirimlerinin süreleri de 1 Haziran’a kadar uzatıldı.

Yıl sonuna kadar yüzde 20'den yüzde 10'a indirdiğimiz gayrimenkul kiralarındaki stopaj oranlarının uygulanma süresini 1 Haziran'a kadar uzatıldı.

Esnafa kira desteği için çalışmalara başladık. 3 ay süreyle ayda 1000 TL destek ödemesi yapılacak

İş yeri kira olan esnafımıza üç ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapılacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum