Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net Kanal İstanbul mesajı! "İnadına Yapacağız"

AK Parti Kongresinde Kanal İstanbul projesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan çok net ve sert sözlerle konuştu. Başkan Erdoğan "Kanal İstanbul'u inadına yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net Kanal İstanbul mesajı! "İnadına Yapacağız"
Editör: Hakan A.
25 Şubat 2021 - 08:48
Çılgın Proje olarak nitelediği Kanal İstanbul ile alakalı çok net açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnadına yapacağız" dedi.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 25 Şubat 2021 - İstanbul


Türkiye'nin önemli Kanal projesi olan, Karadeniz'i Marmara Denizine bağlayacak Kanal İstanbul Projesi hakkında önemli bir gelişme yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kanal İstanbul'u İnadına Yapacağız" dedi.

AK Parti'nin 7. Olağan İl Kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Kanal İstanbul projesinin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmaların tamamlandı. Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız ve İstanbul nasıl güzelleşecek, bunu da görecekler" diye konuştu.


BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ ETÜT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

İstanbul'a yapılacak bazı projeler hakkında bilgiler veren Başkan Erdoğan, "İstanbul'u sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli sağlık merkezlerinden biri haline getiriyoruz. Boğaz'ın altından geçecek yeni tünel olan Büyük İstanbul Tüneli'nin etüt proje çalışmalarını tamamladık, ihale hazırlıkları devam ediyor. Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız ve Kanal İstanbul ile İstanbul nasıl güzelleşecek, bunu da görecekler. Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı. Diğer adımları için gerekli çalışmaları da başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız. İnadına yapacağız ve Kanal İstanbul ile İstanbul nasıl güzelleşecek, İstanbul bir başka şehir olacak bunu da görecekler. Alıştıracağız, buna da alışacaklar. İstanbul'un turizmine, kültürel zenginliğine, ekonomisine ciddi katkısı olacağına inandığımız Haliç Yat Limanı ve Kompleksi projemizi de seneye bitirmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum