Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Güney Kore`de Kanal İstanbul mesajı

Güney Kore ziyaretleri kapsamında önemli görüşmeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesi için mesaj verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan`dan Güney Kore`de Kanal İstanbul mesajı
Editör: Hakan A.
02 Mayıs 2018 - 13:10

Kanal İstanbul projesi ihalesi için geri sayım sürerken, inşaat yapım ihalesine Güney Kore'nin katılacağı ifade ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Güney Kore ziyaretinde Kanal İstanbul gündeme geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Mayıs 2018 - İstanbul

Güney Kore ziyareti vesilesi ile temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Kanal İstanbul açıklaması.

Türkiye'nin mega projeleri hızla devam ederken, Çılgın Proje olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından isimlendirilen Kanal İstanbul projesinin inşaatı için Güney Kore'ye yeşil ışık yaktı. Halen devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatını yapan Güney Kore için Kanal İstanbul projesinde yer alamak için ihaleye katılacağı öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de çok sayıda mega projede Güney Kore'nin yer aldığına dikkati çekerek, "Bunların sonuncusu dünyanın en uzun asma köprüsü olacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü'dür. Burada yer almanız bizleri mutlu etmiştir. Şimdi ise Kanal İstanbul Projemiz var ki, bu projenin içerisinde özellikle Kore'nin yer alması bizler için ayrı bir iftihar vesilesi olacak." dedi.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum