Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması! Çılgın Projede Haziran ayı sonunu işaret etti...

Çılgın proje Kanal İstanbul temel atma tarihi için Haziran sonunu işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik Kanal İstanbul açıklaması.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması! Çılgın Projede Haziran ayı sonunu işaret etti...
Editör: Hakan A.
29 Mayıs 2021 - 15:05 - Güncelleme: 29 Mayıs 2021 - 15:37
Kanal İstanbul ile alakalı temel atma tarihi giderek yaklaşırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Kulsei açılışında Haziran ayına dikkat çekti. Başkan Erdoğan, Kanal İstanbul'un temelini atacaklarını açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Mayıs 2021 - İstanbul


İstanbul'un yeni simge yapısı olarak gösterilen, Çamlıca tepesinde tüm iletişim ve haberleşme antenlerini üzerinde taşıyan Çamlıca Kulesi açılışı bugün düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törende kritik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan çok net Kanal İstanbul mesajı geldi.

Kanal İstanbul ile alakalı olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıkları tarafından yapılan son açıklamalar sonrası en son noktayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul'un temelinin Haziran ayında atılacağını açıkladı. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah Haziran ayının sonunda Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırmak üzere temeli atıyoruz. Rahatsız olanlar var. Olacaklar. Varsın olsunlar. Biz bu eserleri İstanbulumuza, İstanbullu bütün vatandaşlarımıza kazandırdıkça onların onuru,  onların bunlardan inanıyorum ki, şevk alacağı bir İstanbul. Her yönüyle ve Kanal İstanbul'u şehrimize kazandırdığımızda İstanbul'un hem coğrafi, hem stratejik, hem tabii güzelliği bir kat daha artacaktır. İstanbul'un üzerindeN 6 tane köprü görülecek. Bu 6 köprüyle adeta Kanal İstanbul'un sağında solunda iki şehir inşa edeceğiz. O iki şEhirle beraber İstanbul bir başka olacak. Daha başka bir güzel olacak" ifadelerini kullandı.

 
KANAL İSTANBUL NASIL OACAK?


Diğer taraftan geçtiğimiz haftalarda Kanal İstanbul ile alakalı önemli bir detay Bakan Karaismailoğlu tarafından paylaşılmıştı. Kanal İstanbul'un ilk görselini paylaşak Bakan, önemli değerlendirmelerde bulunmuştu.

Kanal İstanbul temeli ne zaman atılacak? Kanal İstanbul tamamlandığında böyle olacak! 


YORUMLAR

  • 0 Yorum