Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YÖK üyeliğine flaş atama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YÖK üyeliğine flaş atama

YÖK üyelik ataması Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılırken, bir kez daha Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine Prof. Dr. Murat Tuncer'i seçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Ekim tarihli imzaladığı kanunlar ve ayrıntılar.

29 Ekim 2016 - 08:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı kanun tasarılarını imzaladı ve YÖK üyeliğine atama yaptı. İmzalanan kanunun ve atama kararları Başbakanlığa yollandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ekim 2016 - İstanbul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan YÖK ataması, Kazan İlçesinin Adının  Kahramankazan Olarak Değiştirilmesi ve Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında  Kanun Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun", 6749 sayılı "Olağanustu Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere  İlişkin Kanun Hukmunde Kararnamenin Degistirilerek Kabul Edilmesine Dair  Kanun.", 6751 sayılı “Turkiye Cumhuriyeti Hukumeti ile Sudan Cumhuriyeti  Hukumeti Arasında Yatırımların Karsılıklı Tesviki ve Korunmasına Iliskin  Anlasmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduguna Dair Kanun." tasarılarını onaylayarak Başbakanlığa gönderildiği gelen son dakika bilgiler arasında.

Cumhurbaşkanlığı atma kararnamesi kapsamında Yüksek Öğretim Kurumu üyelik görevine aynı ismi atadığı ifade edildi.

Konuy ailişkin açıklama Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığı tarafından yapıldı. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 Eylül tarihinde görev süresi dolacak olan Prof. Dr. Tuncer'i YÖK  üyelik görevine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6'ncı maddesinin (b/1) bendi  uyarınca yeniden seçtiği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..