Reklamı Geç
Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ timi suikastçilerden şikayetçi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ timi suikastçilerden şikayetçi oldu

15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te tatil yaptığı esnada suikast girişimi için hareket eden o tim hakkında flaş gelişme yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan o FETÖ timi suikastçileri hakkında şikayetçi olduğu bildirildi.

18 Ekim 2016 - 07:11

Türkiye tarihinde kara bir leke olarak tüm dünyaya rezil edilen 15 Temmuz darbe girişiminin mimarı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu suikast timi hakkında son dakika gelişmesi yaşanıyor.

Başarısızlıkla Millete toslayan 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te ailesiyle birlikte tatilini geçiren Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ailesi ile birlikte suikast için gelen tim ile alakalaı olarak sıcak geliş yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ suikast timi ile alakalı şikayetçi olduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin son dakika bilgisi Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından geirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı tarafından Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe yollayarak, Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yönelik olarak gerçekleştirilmek istenilen suikast girişiminde bulunanlardan şikayette bulundukları ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şikayeçi olduğu isimler arasında FETÖ'cü tüm suikast timinde yer alan hain ve kalleş askerlerin bulunduğu kaydedildi.

Başsavcılığa yollanan dilekçede soruşturma kapsamında yer alan suçlar "Cumhurbaşkanına suikast, Anayasayı  ihlal, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, terör örgütü üyeliği ve  diğerleri" olarak gösterildi.  Dilekçenin sonuç kısmında ise "Arz olunan ve resen göz önünde  bulundurulacak hususlar çerçevesinde şüpheliler hakkında atılı suçlardan  soruşturma yapılmasını ve haklarında kamu davası açılmasını vekil olarak saygıyla  arz ve talep ederim" ifadelerine yer verildiği gelen haberler arasında...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..