Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüs zirvesinden ilk mesajı verdi

Tüm gözlerin çevrildiği Başkent Ankara'da Türkiye'de koronavirüs tedbirlerine ilişkin geniş kapsamlı toplantı öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk mesajı verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüs zirvesinden ilk mesajı verdi
Editör: Hakan A.
18 Mart 2020 - 14:28
Cumhurbaşkan Erdoğan, Çakaya'da Koronavirüs zirvesi öncesinde canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, 'Önemli olan hastalığın bizi yenmesine fırsat vermeden, bizim hem tıbbi olarak virüsün hem de bunun psikolojik ve ekonomik etkilerinin üstesinden gelebilecek dirayeti ortaya koyabilmemizdir. Salgın sürecinin ciddi ekonomik sonuçları olacak. Şu anda en iyi durumdaki ülkelerden biriyiz. Şayet önümüzdeki birkaç haftalık dönemi iyi yönetirsek umduğumuzun da ötesinde güzel bir tablo bizi bekliyor.​​​​​​​' dedi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 18 Mart 2020 - İstanbul


Tüm Türkiye'nin merakla beklediği Koronavirüs zirvesi başlıyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, bakanlar, bilim insanları, bankalar ve STK'lar gibi pek çok kesimi temsil eden çok sayıda yetkili koronavirüs zirvesinde toplantıya başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bu hastalığı dünya ve ülkemizdeki sürecini detaylı bir şekilde anlatacağız. Önümüzdeki dönem alınacak tedbirlerin müzakerisini yapacağız. Tüm tedbirleri hayata geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Günlük hayatı durma noktasına getiren koronavirüs salgınının bir ekonomik sonuçları olacaktır. Üretimi, ticareti, ekonomiyi canlı tutma mecburiyetmiz var. İşlerin yeni yeni düzelmeye çalıştığı bir dönemde ipleri bırakmaya niyetimiz yok. Bugün burada alacağımız kararlarla bu zoru birlikte başaracağız. Bir taraftan sabır, bir taraftan dua ile bu süreci aşacağız. Çin'de başlayan koronavirüs süreci Dünyayı üretimde alternatiflere itmiş ve ilk akla gelen ülke Türkiye'dir. Finans alanında yaşanan son gelişmeler ülkemize aantajlar sağlayacak. Önümüzdeki  bir kaç haftalık süreci iyi yönetebilirsek iyi bir tablo bizleri bekliyor. ' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum