Reklamı Geç
Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli İHA önünde çalışanlarla poz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli İHA önünde çalışanlarla poz verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ında büyük önem verdiği ve İstanbul'da merkez üssü bulunan Baykar Makina'nın Milli İHA Ar-Ge ve Üretim tesislerinde incelemelerde bulundu ve ekiple hatıra fotoğrafı çektirdi.

02 Ağustos 2017 - 08:32

Türkiye her alanda savunma gücüne güç katmaya devam ederken, tamamen yerli ve Milli teknoloji üretiminde önemli yollar katetmesiyle, havada ülkenin gözü olan yerli İHA'lar büyük ilgi görmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli İHA'ların yapıldığı fabrikayı ziyaret etti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Ağustos 2017 - İstanbul

Milli İHA üretiminde önemli bir rol üstlenen, İstanbgul'da kurulu Ar Ge merkezinde projelendirilen, Baykar Makina'nın Milli İHA Ar-Ge ve Üretim tesislerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sürpriz ziyeret. 

Ülke genelinde başta yerli savunma araçları olmak üzere, pek çok alanda yerli üretim için çalışmalar sürerken, ülke güvenliğinde önemli rol alan İHA'ların üretimleri tam hız sürüyor. Yerli ve Milli İnsansız Hava Araçları (İHA) üretiminde dünyada önemli bir yere gelen Türkiye, yeni dönemde pek çok önemli projeyi daha hayata geçirecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Makina'nın İstanbul'daki Milli İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisi'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.  Geliştirilmekte olan teknolojiler ve tesis hakkında Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Teknik Müdür Selçuk Bayraktar'dan bilgi alan Erdoğan, çalışanlarla da İHA'nın önünde fotoğraf çektirirken, yetkililerden bilgiler aldı.