Deniz Aksu kimdir?

Emlak Bank Genel Müdürü olarak atanan Deniz Aksu kim, kimdir? Deniz Aksu kaç yaşında, nereli, eğitimi ve görevleri hakkında bilgiler. İşte 16 Ağustos 2018 itibariyle Emlak Bank Genel Müdürü olan Deniz Aksu biyografisi...

Deniz Aksu kimdir?
Editor: Hakan A.
18 Ağustos 2018 - 13:20

Türkiye'nin yeni faaliyete geçirilecek olan en önemli bankaları arasında yer alan Emlak Bank için atama gerçekleştirildi. 16 Ağustos 2018 itibariyle Deniz Aksu Emlak Bank Genel Müdrlük koltuğuna oturacak. Tam anlamıyla yapılandırması tamamlandığında, faaliyete girdiğinde Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörüne önemli hizmetler verecek olan Emlak Bank Genel Müdür olarak Deniz Aksu ismi getirilmiş oldu.

Emlak Pencerem / Kimdir, nedir? - 18 Ağustos 2018 - İstanbul

Türkiye Emlak Katılım Bankası tam adıyla Emlak Bank kısa adıyla Genel Müdürü olarak atanan Deniz Aksu'nun kim olduğu, kaç yaşında olduğu ve nereli olduğu merak edilen konular arasında. Peki Deniz Aksu kaç yaşında ve nerelidir? Ne kadar zamandır AlBaraka Türk'te, hangi görevi üstleniyordu? İşte bilinmeyenleriyle Emlak Bank Genel Müdür Deniz Aksu...

Deniz Aksu kimdir?

Evli ve 2 çocuk babası olan Deniz Aksu, Albaraka Türk Katılım Bankası Kredi İstihbarat Müdürlüğü, Kredi Risk İzleme Müdürlüğü, Tahsilat Müdürlüğü ve Hukuki Takip Müdürlüğünden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak son görevinde bulunurken, 2012'den bu yana uzun yıllar Albaraka Türk'te çeşitli pozisyonlarda önemli görevlerde bulundu. 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan, 22 yıl iş tecrübesine sahip Deniz Aksu, Pamukbank ile Bankacılık hayatına 1995 senesinde ilk adımını attı. Pamukbank Kurumsal Portföy Yöneticisi görevini yürüten Aksu, 97 senesinde Yapı Kredi Bankasına geçti. Bankanın Finansal Kiralama Anonim Ortaklığı’nda Bursa Bölge Müdürlüğü görevinde bulundu.

98 senesinde CitiBank’ta Kurumsal ve Ticari Bankacılık Satış Başkanı olarak görevini sürdürdü.

2008'de ise HSBC ‘de Kıdemli Şube Müdürü görevini yerine getirdi.

2012 yılında Albaraka Türk ailesine katılan AKSU, Kurumsal Pazarlama Birimi’nde Birim Müdürü olarak beş yıl görev yaptıktan sonra 2017 yılında Kredi Riskinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. AlBaraka Türk'te son görevleri olarak Kredi İstihbarat Müdürlüğü, Kredi Risk İzleme Müdürlüğü, Tahsilat Müdürlüğü ve Hukuki Takip Müdürlüğü’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak tüm görevlerini başarıyla sürdürdü. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 17 Ağustos tarihli son toplantıda Emlak Bank Gelen Müdürü olarak Deiz Aksu'yu bankanın başına getirmiş oldu.

Reklam