Denizli Acıpayam'da Keloğlan Mağarası kararı

Denizli iline bağlı Acıpayam ilçesinde bulunan Keloğlan Mağarası hakkında kritik karar bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

Denizli Acıpayam'da Keloğlan Mağarası kararı
Editör: Hakan A.
19 Şubat 2021 - 08:41
Türkiye genelinde bulunan önemli korunması gereken alanlar ile alakalı yeni kararlar verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Denizli ilinde Acıpayam ilçesinde bulunan Keloğlan Mağarası hakkında kritik bir karar alınarak Resmi Gazete'de ilan edildi.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 19 Şubat 2021 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, ülke genelinde önemli kararlar alarak bazı alanların korunması amacıyla çalışmalarını hıza sürdürüyor. Bu kapsamda Denizli ilinde bulunan bazı korunacak alanlar için yeni tescil kararı verildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Denizli ili, Acıpayam ilçesi, Dodurgalar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve giriş ağzı koordinatları Y:721339, X:4140982 ED50 UTM 6 derece olan Keloğlan Mağarası'nın Tabiat Varlığı - B Grubu Mağara olduğuna ve ekte verilen koordinat listesi ile sınırları belirlenmiş olan alanın Mağara Koruma Alanı olarak belirlenmesine ilişkin Denizli Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge omisyonu'nca alınan 23.10.2020 tarihli ve 649 sayılı karar, 05.02.2021 tarihli ve 240712 sayılı Bakanlık Makam Olur'u ile onaylanmıştır.

İŞTE KORUNACAK ALAN HAKKINDA YAYIMLANAN KROKİ ve KARARIN AYRINTILARI

denizli acıpayam keloğlan mağarası resmi gazete kararı

YORUMLAR

  • 0 Yorum