Deprem, İstanbul'da ev taşınmalarını tetikledi

Yaşanan en son depremler nedeniyle İstanbul'da taşınma hareketliliği başladı. Anadolu yakası ve Avrupa yakası'nda taşınmalar sürüyor.

Deprem, İstanbul'da ev taşınmalarını tetikledi
Editör: Hakan A.
10 Ekim 2019 - 14:15

İstanbul, yaşanan depremler sonrasında taşınma hareketliliğine sahne oluyor. Son depremlerle birlikte taşınmalarda hızlanma yaşanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 10 Ekim 2019 - İstanbul


Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut, İstanbul’da meydana gelen deprem sonrası, taşınma verilerini inceledi. Armut verilerine göre depremden önceki hafta ile deprem haftası karşılaştırıldığında İstanbul içi taşınma taleplerinde %11’lik bir artış meydana geldi.

Online hizmet sektörünün lideri Armut, web sitesi ve mobil uygulamalar aracılığıyla İstanbullulardan deprem sonrası gelen taşınma taleplerini inceledi. Depremden önceki hafta toplamda 2094 adet olan İstanbul içi taşınma talepleri, deprem haftasında 2344’e ulaşarak, önemli oranda artış gösterdi.Avrupa yakasında taşınma hareketliliği daha yoğun.

Meydana gelen deprem sonrası İstanbulluların taşınma verilerini inceleyen Armut, semt özelinde farklı verilere de ulaştı. Taşınma hareketliliğinin daha yoğun olarak Avrupa yakasında görüldüğünü verilerde, ilçesini değiştirmek isteyenlerin taleplerine bakıldığında artış görünen semtlerin başında Avcılar ve Bağcılar geliyor. Avcılar’dan diğer semtlere taşınma talepleri %31 artarken, Bağcılar’da bu oran %41 olarak ön plana çıkıyor. Küçükçekmece’de %17’lik bir artış görünürken Silivri’de bu oran %10.

Başka semtlerden gelinmek istenen taşınma taleplerinin lokasyonlarına bakıldığında ise Beyoğlu’nda %52, Bakırköy’de %38, Fatih’de %32 artış görünüyor. Anadolu yakasında ise, diğer semtlerden gelen taşınma taleplerinin Sancaktepe’de %18, Kadıköy’de %13, Kartal’da %13, Maltepe’de %10 arttığı görülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum