Deprem Simülasyon Tırı Bilinçlendirmeye Devam Ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Simülasyon Tırı, Tekirdağ il genelinde deprem konusunda vatandaşlara ve öğrencilere yönelik eğitimlerini sürdürüyor.

Deprem Simülasyon Tırı Bilinçlendirmeye Devam Ediyor
Editor: Hatice Kolçak
14 Kasım 2019 - 13:31

Deprem Simülasyon Tırı, Çerkezköy ilçesinde vatandaşları deprem hakkında bilinçlendirmeye devam ediyor.

Deprem simülasyon Tırı ile vatandaşlar deprem anında ve sonrasında nasıl davranılması gerektiğini de öğreniyor.

Emlak Pencerem - 14 Kasım 2019


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Simülasyon tırı; Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı'nın organize ettiği program çerçevesinde 12 Kasım 1999 Düzce Depreminin 20. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında Çerkezköy'de faaliyet gösteren 3M ve Doluca Fabrikalarının yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencilerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinde bulundu.

Tekirdağ'ın 1. derece deprem bölgesinde olduğunu belirten Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener, "Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu gerçek doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Deprem simülasyon tırı ile de vatandaşlarımıza hem deprem gerçeğini hatırlatmayı hem de deprem anında ve sonrasında nasıl davranılması gerektiği konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Simülasyon Tırı, 14-15 Kasım da da Çerkezköy'de eğitimlerine devam edecek.