Reklamı Geç

Depremler sabaha kadar sürdü! Manisa 212 kez sallandı!

Manisa depremi ile alakalı AFAD önemli açıklamada bulundu! Manisa iline bağlı Akhisar ilçesi ve bölgesinde yaşanan depremler sabah saatlerine kadar art arda devam ederken, toplam yaşanan sarsıntı sayısı 212 olduğu kaydedildi.

Depremler sabaha kadar sürdü! Manisa 212 kez sallandı!
Editör: Hakan A.
23 Ocak 2020 - 10:16 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 10:18

Dün gece saatlerinde başlayan deprem dalgası nedeniyle Manisa'da olağanüstü durum var. Vatandaş depremlerin ne zaman biteceğini sorguluyor. Sabaha kadar dışarıda bekleyen vatandaşlar her 5-10 dakikada bir depremle sarsıldı. AFAD sabaha kadar süren depremlere ilişkin önemli açıklamada bulundu.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 23 Ocak 2020 - İstanbul


Merkez üssü Manisa Akhisar olan ve yüzlerce deprem meydana gelen il genelinde vatandaş adeta diken üstünde. Geceyi sokaklarda geçiren vatandaş endişeyle sarsıntıların geçmesini bekliyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) Başta Manisa Akhisar olmak üzere, bu sabah saatlerinde Başkent Ankara'da yaşanan depremleri yakından takip ettiğini duyurdu. Resmi twitter hesabı üzerinden anlık paylaşımlarla yaşanan son depremleri yayımlayan AFAD, fay hattı ile alakalı bilgilendirme yaptı. Yaşanan depremlere dair açıklama yapan AFAD,"Manisa, Akhisar'da meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem, Gelenbe sağ yönlü doğrultu atımlı fay üzerinde gelişmiş olup 09.25 itibariyle 212 adet artçı deprem olmuştur.

En büyüğü 4,3 olmak üzere, 4,0'den büyük 8 artçı deprem meydana gelmiştir.

Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan deprem dalgası Manisa ve çevresinde etkisini sürdürürken, bir büyük deprem haberi Başkent Ankara'dan geldi. Sabah saatlerinde merkez üssü Ankara Akyurt olan deprem 4.5 şiddetinde hissedildi. Ankara Akyurt depremine ilişkin ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz.

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum