DgPara elektronik para faaliyet izni aldı

Merkez Bankası, DgPara Ödeme Kuruluşu A.Ş.'ye ödeme kuruluşu faaliyet izni verdi.

DgPara elektronik para faaliyet izni aldı
Editör: Hakan A.
29 Nisan 2021 - 03:31
Dgpara Ödeme Kuruluşu A.Ş.’ye ödeme kuruluşu faaliyet izni verildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 29 Nisan 2021 - İstanbul


Son günlerin sıkça tartışılan konularından biri olan Dijital para kuruluşlarına bir yenisine daha faaliyet izni çıktı. Resmi Gazete'nin bu sabah yayımlanan sayısında Dgpara Ödeme Kuruluşu A.Ş.’ye Ödeme Kuruluşu Olarak Faaliyet Göstermek Üzere Faaliyet İzni Verilmesine İlişkin Karar yürürlüğe girdi.

Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz haftalarda yayımlanan son yönetmelikle dijital para kuruluşları üzerinden varlık alım satımına getirilen yasaklama sonrasında bu sektörde faaliyet gösteren firmaların düştüğü zor durum tartışılmaya devam ediyor. Diğer taraftan yeni dijital para şirketlerine ise faaliyet izinleri veriliyor. 


Dgpara Ödeme Kuruluşu A.Ş. faaliyet izni

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) 20/06/2013 tarih ve 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mütabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları hakkında Kanunun 14 ve 15 inci maddeleri kapsamında yapılan değerlendirme neticesinde;

Dgpara Ödeme Kuruluşu A.Ş.’ye Kanun'un 12 nci maddesinin birinci fıkrasının a ve b bentlerinde belirtilen ödeme hizmetlerini sunmak üzere ödeme kuruluşu olarak faaliyet izni verilmesine karar verildi.

DgPara Hangi Sektörlere Hizmet Verecek?

Yeni Nesil Ödeme Sistemleri olarak faaliyet iznine kavuşan DgPara Mobil Ödeme altyapısı ile, 75 milyon cep telefonu kullanıcısından ödeme alabilmenizi sağlayan çözümler sunmaktadır.
Operatörlerden güvenilir ve hızlı ödeme alabilmenizi sağlayan DgPara, inovatif ekibi ile ödeme sektörüne yeni bir soluk getirmeye çalışmaktadır.

DgPara Ödeme Kuruluşu A.Ş nerede, adresi, iletişim bilgileri


No1 Plaza Eski Buyukdere Cad. Maslak, Sariyer, Istanbul

info@dgpara.com
+90 212 340 77 77

YORUMLAR

  • 0 Yorum