DHMİ'den Atatürk Havalimanı ile alakalı son dakika açıklaması

Salgın hastanesi inşaatı hızla devam eden Atatürk Havalimanı ile alakalı olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nden son dakika açıklaması.

DHMİ'den Atatürk Havalimanı ile alakalı son dakika açıklaması
Editör: Hakan A.
04 Mayıs 2020 - 23:43
Türkiye'nin en büyük salgın sahra hastanesi yapımına devam edilen Atatürk Havalimanı ile alakalı DHMİ''den son dakika açıklaması geldi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Mayıs 2020 - İstanbul


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, bin kişilik yapımı süren pandemi hastanesi inşasının da sürdüğü Atatürk Havalimanı’nda ki kargo ve genel havacılık hizmetlerine devam eden piste ilişkin açıklamada bulundu.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulunan Keskin, 'Atatürk Havalimanı yerleşkesindeki Sahra Hastanesi inşaatı ile 05/23 pistinden gerçekleştirilen tüm kargo ve genel havacılık operasyonları birbirinden bağımsız olarak kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Hastanenin tamamlanmasıyla birlikte kargo, genel havacılık ve ambulans uçaklarına şu anda olduğu gibi Annex-14 standartlarına uygun bir şekilde, uçuş emniyeti ve havacılık güvenliğinden taviz verilmeden hizmet sağlanmaya devam edilecek' dedi.


Koronavirüs  önlemleri kapsamında geçici süreyle uçuşlara kapatılan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, pist bakım onarım işlemlerinin ardından kargo uçuşları yeniden başladığı kaydedildi.

Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ tarafından verilen bilgiye göre,İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleşen uçuşların Kovid-19 tedbirleri kapsamında 28 Mart 2020 itibarıyla geçici olarak durdurulmasının ardından pistte devam eden bakım onarım işlemleri hızlandırıldı.

Salgın öncesinde sadece gece saatlerinde yapılan çalışmaların hızlandırılmasıyla pist bakım işlemleri tamamlandı.

Uluslarası standartlarda ve en son teknoloji kullanılarak tamamlanan bakım onarım işlemlerinin ardından havalimanı kargo uçaklarına açıldığı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum