Digiturk: 'maçlar başlayıncaya kadar ödeme yok'

Türk futbolunun en büyük gelir kaynağı olan yayıncı kuruluş Digiturk, koronavirüs nedeniyle ertelenen Lig için kulüplere ödeme yapmayacağını duyurdu.

Digiturk: 'maçlar başlayıncaya kadar ödeme yok'
Editör: Hakan A.
08 Nisan 2020 - 15:53

Türkiye genelinde devam eden koronavirüs salgını sporu ve ekonomisini derinden etkilemeye devame diyor. Futbol ile yatan, futbol ile kalkan Türkiye'de aç heyecanı yok. Futbol kulüpleri ve futbolcular adeta tatil hayatı yaşarken, bugün yayıncı kuruluştan gelen açıklama işin ekonomik boyutunu bir kez daha hatırlattı.

Türkye'nin dev futbol kulüpleri koronavirüs nedeniyle ödemekte zorlandıkları futbolcu ücretleri konusunda önemli adımlar atmaya devam ederken, ligin yayıncı kuruluşu ödeme yapamayacağını duyurması ile kulüplerin mali problemlerine yenisi eklenmiş oldu.

Türk futbolunun yayıncı kuruluşu olan Digiturk yaşanan gelişmeler nedeniyle maçların oynanmadığını belirterek, maçlar başlayıncaya kadar ödeme yapılmayacağını belirtti. Sezon sonuna kadar yayıncı kuruluşun toplam 600 milyon liralık bir ödeme yapacağı öğrenildi. Ancak bu rakamın maçlar başladığı tarihten itibaren ödeneceği dile getirildi.

Yayıncı kuruluşun bu kararı alırken Avrupa’daki örnekleri de dikkate aldığı ve İngiltere, Fransa ile Belçika gibi ülkelerde de ödemelerin yapılmadığı öğrenildi.Diğer tarftan Digitürk, futbolun ara verdiği dönemde üyelerine erteleme seçeneği sunduğunu açıkladı.

beIN MEDIA GROUP ve Digiturk CEO’su Yousef Al-Obaidly, konuya ilişkin açıklamasında, 'Herkes için oldukça zorlu geçen ve yayıncılık endüstrisini pek çok sektörden daha fazla etkileyen bu dönemde, Türkiye’deki üyelerimizi önceliklerimiz arasında ilk sıraya koyarak onlara, elimizden gelenin en iyisini sunuyoruz. Bugün açıkladığımız paket dondurma hakkı ve daha önce açıkladığımız eğlence içeriğine daha fazla ve ücretsiz erişim gibi imkanlar, üyelerimize farklı seçenekler sağlıyor' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum