Diyanet-Sen Osmanlı İnşaat`tan konut alamayan...

Diyanet-Sen Osmanlı İnşaat`tan konut alamayan mağdurlar eylem yaptı

Mahkeme tarafından, kayyım atanan Osmanlı İnşaat tarafından mağdur edilen vatandaşlar Esenyurtta eylem yaptı. Seslerini Cumhurbaşkanı Erdoğan`a duyurmak isteyen konut mağdurları `sorunları torunlara bırakmayalım` dedi....

Diyanet-Sen Osmanlı İnşaat`tan konut alamayan mağdurlar eylem yaptı

Mahkeme tarafından, kayyım atanan Osmanlı İnşaat tarafından mağdur edilen vatandaşlar Esenyurtta eylem yaptı. Seslerini Cumhurbaşkanı Erdoğan`a duyurmak isteyen konut mağdurları `sorunları torunlara bırakmayalım` dedi....

Diyanet-Sen Osmanlı İnşaat`tan konut alamayan mağdurlar eylem yaptı
Editor: Hakan A.
14 Kasım 2017 - 10:11

Diyanet-Sen adıyla mağdur edilen binlerce vatandaşın paraları buhar olup uçtu. Konut vaadiyle, Osmanlı İnşaat'ın projelerinden ev alan mağdurlar Esenyurtta teslim alamadıkları yarım kalan binaların önüne gelerek eylem yaptı. Konut Mağdurları Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a seslendi...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Kasım 2017 - İstanbul

Esenyurtta yıllardır çözülemeyen konut mağdurlarının durumu bir kez daha gündeme geldi. Diyanet-Sen ve Osmanlı İnşaat firması adıyla konut satışı yapılan vatandaş paralarını devam ettikleri evlerine kavuşamadılar. Yıllardır bekledikleri evleri için eylem yaptılar.

Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin sorunlarını çözme gayesiyle kurulmuş olan Diyanet-Sen ve Osmanlı İnşaat firmasının ortaklaşa projesinin ürünü olan Diyanet-Sen Osmanlı Sitesi üyesi imamlar ve yakınlarından oluşan yaklaşık 300 kişi, 2012’de teslim alma vaadiyle girdikleri projede kaba inşaat binalarla baş başa kaldı.

Mağdur imamlar ve yakınları bu mağduriyetlerini dile getirmek için 12 Kasım 2017 Pazar günü saat 12:00’de inşaat sahası önünde eylem yaptı. 

İstanbul Esenyurt bölgesinde yaşanan konut mağdurları arasında yer alan imamlara, Osmanlı İnşaat’ın diğer projeleri olan Beylife, Beylik Evler, Elisa projelerinden daire alan yaklaşık 2000’e yakın kişiyi temsil eden mağdurlar da destek verdi.

 Çoluk çocuk inşaat sahasına gelen mağdur imamlar; Osmanlı İnşaatı projeye girmeden önce hiç tanımadıklarını, sendika yöneticilerinin vaadi ve onlara duydukları güven nedeniyle bu projeye girdiklerini, ellerinde avuçlarında olan her şeyi buraya yatırdıklarını, gelinen noktada ise maalesef sendika ve firma tarafından yalnız bırakıldıklarını ve şu anda kaba inşaat binalarla baş başa kaldıklarını söylediler.

Mağdur vatandaşlar yaptıkları açıklamada, "Projenin başlangıcında broşürlerde, afişlerde ve yapılan toplantılarda sendika logolu bayrakların kullanıldığı bir ortamda proje çıkmaza girdikten sonra sendika genel merkez yönetiminin projenin kendileriyle alakasının olmadığını söylemesi çok manidardır. Hali hazırda dahi Osmanlı İnşaat’ın resmi internet sitesinde şu ifade yer almaktadır: 'Bu Proje Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası DİYANET-SEN ve OSMANLI İNŞAAT YAPI Ortak İşbirliği İle Gerçekleştirilmektedir' diyerek seslerini duyurmaya çalıştılar.

osmanlı inşaat diyanet sen konut mağdurları eylem yaptı

Cumhurbaşkanı ve Başbakan el atsın!

Eylem sırasında mağdurlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'a seslenenen mağdurlar konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyor.

 “Sayın Başbakanımız sorunları torunlara bırakmayalım', “Sayın Cumhurbaşkanımız talimatınızı bekliyoruz”, “Osmanlı torunu olarak doğduk, Osmanlı İnşaat mağduru olarak ölmek istemiyoruz”, “Diyanet-Sen ve Osmanlı İnşaat tarafından aldatıldık” yazılı dövizler taşıyan mağdurlar basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması esnasında grup sözcüsünün sesi sık sık “İmamlar burada, Diyanet-Sen nerede”, “Mağdurlar burada, Kadıoğlu nerede”, “Diyanet-Sen dediler, ömrümüzü yediler”, sloganlarıyla kesildi. 

Grup basın açıklamasından sonra olaysız şekilde dağıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum