Diyarbakır'da bazı yerler kentsel dönüşüm alanı ilan edildi

Diyarbakır, Kayapınar ilçesinde bazı yerler kentsel dönüşü ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi. İlgili karar sonrası o yerlerin listesi haberimizde.

Diyarbakır'da bazı yerler kentsel dönüşüm alanı ilan edildi
Editör: Hakan A.
12 Aralık 2019 - 08:24
Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, Gözalan Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesine İlişkin Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. (Karar Sayısı: 1825)

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 12 Aralık 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde süren kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken, Diyarbakır ilinde bazı alanlar kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yer alan ilanda, "Diyarbakır ili, Kayapınar ilçesi, Gözalan mahallesi sınırları içerisinde bulunan ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, kentsel dönüşüm ve geliş proje alanı ilan edildi.


Birinci fıkra kapsamında ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz." denildi.

diyarbakır kentsel dönüşüm alanları
 

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum