Diyarbakır'da o 2 ilçe için dönüşüm kararı verildi

Diyarbakır'da Kayapınar ve Yenişehir ilçeleri için kentsel dönüşüm kararı alındı. Karar bugün Resmi Gazete'de ilan edildi.

Diyarbakır'da o 2 ilçe için dönüşüm kararı verildi
Editör: Hakan A.
10 Nisan 2021 - 10:02
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İl Müdürlükleri kentsel dönüşüme hızla devame diyor. Son olarak Diyarbakır'da iki ilçe için kentsel dönüşüm resmen başladı. İşte Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı ilan edilen Diyarbakır'daki o ilçeler ve yerler.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Nisan 2021 - İstanbul


Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Türkiye'nin önemli illerinde yürütülen çalışmalar kapsamlı bir biçimde ilerliyor. Bu kapsamda Diyarbakır ilinde iki ilçe için kritik karar alınarak bugünkü Resmi Gazete yayımlandı.

Alınan karar ile Diyarbakır'da Yenişehir ilçesi ile Kayapınar ilçesinde kalan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak ilan edildiği kaydedildi. Peki Diyarbakır'da hızlanan kentsel dönüşüm projelerinde iki ilçede ilan edilen yeni yerler nereleri? 


–– Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Üçkuyu Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3810)

Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Üçkuyu Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar

Kayapınar İlçesi, Talaytepe Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3811)

Kayapınar İlçesi, Talaytepe Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum