Doğalgaz aboneliğinde o paralar ödenmeyecek

Doğalgaz aboneliğinde o paralar ödenmeyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) doğalgaz aboneliklerine ilişkin vatandaşı yakından ilgilendiren önemli bir dizi değişikliklere giderek sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedellerini kapsam dışı bıraktı.

Doğalgaz aboneliğinde o paralar ödenmeyecek
Editor: Hakan A.
15 Ekim 2018 - 07:49
Reklam

Milyonlarca doğalgaz abonesini yakından ilgilendiren önemli bir düzenleme dün itibariyle yürülüğe girdi. EPDK tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan ve milyonlarca doğalgaz abonesini kapsayan (Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği) düzenleme ile birlikte artık o paralar ödenmeyecek. İşte yeni yönetmelikle yapılan o değişiklikler.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Ekim 2018 - İstanbul


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)  tarafından yapılan son değişiklikle birlikte doğalgaz ve elektrik aboneliğinde yeni bir döneme başlandı. İlgili karar kapsamında yapılan değişikliğe göre, yeni dönemle birlikte Doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri kapsam dışı bırakıldı. Yapılan bu önemli değişiklikle vatandaşın bundan böyle bu ve benzeri bedellere para ödemeyeceği bildirildi.

Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği ile doğalgaz aboneliklerinde sayaçlara ilişkin düzenleme ile vatandaştan alınan o paraların alınmasının önüne geçildi. Abone bağlantı bedeli, doğalgaz şirketi ile abone arasındaki bağlantı anlaşmasının imzalanması sırasında bir defaya mahsus olmak üzere tahsil ediliyor ve servis hattının imalatına başlandıktan sonra bu bedelin iadesi yapılmıyordu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum