Doğan Grubu D&R`ı kime satıyor?

Doğan Grubu D&R`ı kime satıyor?

İlk olarak dev medya satışı ile gündeme gelen ve geçtiğimiz günlerde devri tamamlanan Doğan Medya`nın satışı sonrası Grup bu kez D&R`ın satışı için anlaşma imzaladığı gelen son dakika bilgileri arasında.

Doğan Grubu D&R`ı kime satıyor?
Editor: Hakan A.
14 Nisan 2018 - 07:38

Türkiye'de uzun yıllar boyunca medya ve ticaret alanında devleşen önemli kuruluşlarından biri olan Aydın Doğan'ın patronu olduğu Doğan Grubu satışlara devam ediyor. Yıllardır ülke genelinde pek çok alanda önemli yatırım ve ticari girişimleri bulunan Aydın Doğan'ın 2018 itibariyle pek çok sektörden çıkmaya çalışması ile alakalı yeni gelişmeler yaşanıyor. Doğan Grubu bu kez çok sayıda şubesi olan perakende kitap ve elektronik eşya satılan dev markası D&R`ın satışı için anlaşma imzaladı.

Doğan Grubu elindeki şirketleri satmaya devam ediyor. Medya alanından çıkması ile Türkiye'de bir dönemi sona erdiren Aydın Doğan, şimdi ünlü markası D&R`ın satışı için anlaşma imzaladı. Satış işlemi için ön anlaşma imzaladığı firma ise Turkuvaz Kitap.

Konuyla ilgili edinilen son bilgilere göre, Doğan Holding, varlıklarını satymaya devam ediyor. Medya Grup şirketleri sonrasında bu kez D&R isimli markasının satışı için düğmeye bastı.  Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin (D&R), 440 milyon TL bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. ile ön protokol anlaşması imzalamasıyla birlikte bir alandan daha çekilmek için ilk adımı atmış oldu. 

Dev Holding ile yapılan anlaşma sonrasında D&R'ın satışına ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden ilk açıklama yapıldı.

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır." ifadeleri ile satışa ilişkin ilk bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı. Doğan Holding, 2018 yılı ile birlikte varlıklarını satmak için ilk olarak Medya Grubunda yer alan şirket ve markaların satışlarını gerçekleştirdi ve Türkiye'de bir dönemi sonlandırmış oldu. Hemen bu satış sonrasında yaptığı D&R satışına ilişkin hamle sonrasında, Holding bünyesinde başka bir şirketin satılıp satılmayacağı ise ekonomi piyasalarında merakla beklenen haberlerin başında yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum