Doğan Holding'in kurumsal yönetim derecelendirme notu yükseldi

Doğan Holding ile alakalı Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi kapsamında kredi derecelendirmesi yapıldı. Şirketin kredi notu yükseldi.

Doğan Holding'in kurumsal yönetim derecelendirme notu yükseldi
Editor: Hakan A.
05 Kasım 2019 - 13:42

Doğan Holding'in kurumsal yönetim derecelendirme notuna ilişkin yeni bir değerlendirme yapıldı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 5 Kasım 2019 - İstanbul


Konuyla alakalı resmi duyuru Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.

Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK") Kurumsal Yönetim İlkeleri'ne uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet izni bulunan, derecelendirme kuruluşu SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. ("Saha"), kurumsal yönetim derecelendirme notumuzu 10 üzerinden 9,50 (%94,99)' ye yükseltmiştir.  SPK'nın konuya ilişkin ilke kararı çerçevesinde, nihai derecelendirme notu dört alt kategorinin farklı şekilde ağırlıklandırılması ile belirlenmektedir. Bu kapsamda, kurumsal yönetim derecelendirme notumuzun alt kategoriler itibariyle dağılımı aşağıda verilmektedir.

Doğan Holding, SAHA' nın 8 Ekim 2019 tarihinde yayımlamış olduğu Dünya Kurumsal Yönetim Endeksine (DKYE) göre de 1'inci Grup içinde yer almaktadır.

Saha tarafından yayınlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirmesi Raporu ekte verilmekte olup, ayrıca Şirketimiz'in  www.doganholding.com.tr  adresindeki Kurumsal İnternet Sitesi'nde de yer almaktadır.