Doğru mu? platformu için geri sayım

İletişim Başkanlığından sosyal medyanın asılsız haberlerine yönelik yeni platform Doğru mu? test çalışmaları sürüyor. Doğru mu? IOS ve Android telefonlara uyumlu olarak indirilebilecek.

Doğru mu? platformu için geri sayım
Editör: Hakan A.
20 Şubat 2021 - 23:48
Türkiye için son yıllarda pek çok mecra üzerinden yalan ve yanlış bilgilerle dezenformasyon yalan haberlerle mücadele amacıyla hayata geçirilecek yeni bir platform yakın zamanda yayın hayatına başlıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanlığı bünyesinde Doğru mu?" adıyla yeni bir platform IOS ve Android üzerimden kullanıma sunuluyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 20 Şubat 2021 - İstanbul


Cumhurbaşkanlığının bünyesinde bulunan İletişim Başkanlığı sosyal medyada çıkan yalan haberlerle mücadele için, ‘Doğru mu?’ adlı platformu geliştirdiklerini paylaştı.

İletişim Başkanlığı, bu projeyle sosyal medyada kontrolsüz şekilde yayılan yalan haberlerin gerçek olup olmadığının kontrolünü sağlamayı hedefliyor.doğru mu uygulaması

DOĞRU MU? TEST AŞAMASINDA


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuyla ilgili açıklamasında, uzun süredir çalışmalarını yürüttükleri 'Doğru mu?' platformunun sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını öğrenme ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandığını ifade etti. Platformun şu anda test aşamasında olduğunu belirten Altun, "Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak" dedi.
IOS ve ANDROID OLARAK İNDİRİLEBİLECEK

Test çalışmaları sürdürülen Doğru mu? uygulaması yakın bir zaman içerisinde APP Store ve Google Play platformlarından indirilebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum