Dolar'da düşüş sürüyor... Dolar 5.80 TL'nin altında!

Dolar'daki düşüş devam ederken, son ayların en düşük seviyesine gerileyen Dolar/TL karşısında değer kaybı sürüyor.

Dolar'da düşüş sürüyor... Dolar 5.80 TL'nin altında!
Editor: Hakan A.
15 Ekim 2018 - 14:16

Ekonomi piyasalarında yeni haftanın ilk işlem gününde dolarda yaşanan düşüş devam ediyor. Bakan Albayrak'ın yaptığı son açıklamalar, Papaz krizinin sona ermesi ile birlikte bu sabah gözlerin çevrildiği Döviz piyasalarında düşüş devam ediyor. Dolar TL kuru aşağı yönlü gerilemesine devam ediyor. Peki Dolar/TL karşısında kaç TL'den işlem görüyor? 1 Dolar kaç lira?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Ekim 2018 - İstanbul


Piyasalar yeni günün ortasına girilirken, dolar kurunda yaşanan fiyat kayıplarını konuşmaya başladı. Uzmanlar kurda yaşanan düşüşün süreceğini ifade ediyor. Peki şu sıralarda dolar kaç tl'den işlem görüyor? Son iki ayın en düşük seviyesine gerileyen Dolar/TL karşısında ne kadar kayıp yaşadı?

Amerikalı Rahip Brunson'un evine dönmesiyle sona eren kriz yeni haftanın ilk iş sabahında gözleri piyasalara çevirmişti. Dolar ve Euro'nun fiyatı ne olacak sorusu yeni günün başlamasıyla cevabı ortaya çıkmaya başladı. Öğlen saatlerine gelindiğinde Dolar'da düşüş hızlandı ve son 2 ayın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu. Dolar/TL karşısında şu sıralarda 5.79 seviyelerine gerilemiş durumda işlem gördüğü kaydedildi.

Dolar/TL, yüzde 1,4 değer kaybederek 5,7934 ile yaklaşık son 2 ayın en düşük seviyesine gerileyişini hızlandırdı. Uzman analistler ise düşüşün süreceği yönünde görüş bildirirken, teknik açıdan dolar/TL'de 5,80'in altının görülmesi durumunda 5,75 seviyesini görebileceği ifade ediliyor.