Dolar'da kur artışına neden olan Erkan Kilimci neden istifa etti? İşte nedeni...

Merkez Bankası'nda Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken istifasını veren Erkan Kilimci neden istifa etti belli oldu.

Dolar'da kur artışına neden olan Erkan Kilimci neden istifa etti? İşte nedeni...
Editor: Hakan A.
30 Ağustos 2018 - 18:30 - Güncelleme: 30 Ağustos 2018 - 18:43

Merkez Bankası'nda bugün yaşanan üst düzey istifanın nedeni belli oldu... Ekonomi gündeminde bugün dolar kuru yükselişine neden olan Erkan Kilimci'nin Merkez Bankası'ndan istifası vardı. Kilimci istifa etmesiyle dolar'da yukarı yönlü tırmanış başladı. Çok geçmeden gerçek ortaya çıktı. İşte Kilimci'nin istifasının nedeni. Erkan Kilimci kimdir ayrıntıları haberimizde.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 30 Ağustos 2018 - İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'da (TCMB) Başkan Yardımcılığı görevini 2016'dan bu yana başarıuyla sürdüren Erkan Kilimci istifasını verdi. Nedeni ise Kalkınma Bankası'nda ki yeni göreviydi. 

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre, Kilimci, Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Görevi verildiği için istifasını verdi. Merkez Bankası'ndan istifası gündem olan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kapalı olan piyasdalarda birden dolar kurunda artışlara neden oldu. Haberin duyulmasınnın ardından dolar fiyatları hızla yükselişe geçti Şu saatlerde ise dolar kuru 6.739 TL civarında işlem görürken, Euro ise 7.892 TL'den işlem görüyor.

Nedeni Kalkınma Bankası'nda ki yeni görevi...

Kilimci'nin istifası nedeniyle yapılan yorum ve haberlere ilişkin yanlış anlaşıldı açıklaması geldi. Açıklamada Kilimci'nin istifasının Kalkınma Bankası'ndaki yeni görevinden ötürü olduğu kaydedildi. Diğer taraftan burada ki göreviyle birlikte Emlak Bank yapılandırması kapsamında da görev üstleneceği gelen bilgiler arasında.

Erkan Kilimci kim, kaç yaşında? Biyografisi, hayatı için tıklayın

Reklam