Reklamı Geç
Dolar fiyatları tarihi zirveyi gördü! 1 Dolar kaç lira?

Dolar fiyatları tarihi zirveyi gördü! 1 Dolar kaç lira?

Dolar fiyatları yeni güne nasıl başladı? Yeni iş gününde sabah saatlerinde güne 3.4050 lira seviyesinden başlayan Dolar/TL fiyatları, Merkez Bankası PPK toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamaları Dolara nasıl etki yapacak? Piyasalar beklemede...

24 Kasım 2016 - 09:52

1 Dolar Kaç TL? 24 kasım sabahında İstanbul serbest piyasalarda dolar fiyatları yeni güne kaç liradan işlem görmeye başladı? Dolar fiyatlarında son durum.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul

Sabah saatlerinde dolar açılış fiyatı olarak 3.4050 Lira olarak yeni günde işlem görmeye başlarken, sabah erken saatlerde Adana'da yapnanan terör saldırısı sonrasında dolar fiyatları şu sıralarda bir kez daha yükseliş trendine girdi. Hükümet önlemleri, merkez bankası önlemleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylemleri Dolar/TL fiyat artışının önüne geçecek mi bilinmez, ama küresel piyasalarda olduğu gibi Türkiye piyasalarında dolarda tarihi zirveler görülmeye devam ediyor.

Dolar/TL dün itibariyle kırdığı 3.4170 seviyelerinde işlemini bu sabah saatlerinde 3.4050 seviyesinde piyasalarda işlem görmeye başlarken, gün içerisinde yaşanacak olan gelişmeler yakından takip edilecek ve piyasaları ne kadar olumlu etkileyecek henüz bilgiler netleşmiş değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların hemen akabince yükseliş trendine giren Dolar/TL karşısında tarihi rekora imza atarken, 1 dolar 3.4170 seviyelerinden işlem görmeye başlamıştı. Açılış itibariyle 24 kasım Perşembe günü sabahına ise 3.4050 seviyelerinden işlemlere devam edildiği gelen haberler arasında.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde dün gece gerçekleştirilen Ekonomi Kurulu Toplantısı (EKK) ile bu sabah nasıl bir seyir izleyeceği ve EKK toplantısından çıkacak sonuçların piyasalara ve dolar fiyatlarına nasıl etki edeceği ise şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda.

Merkez Bankası PPK toplantısı ve açıklamalar...

Piyasaların baz aldığı, yakından takip ettiği Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Polşitikaları kurulu (PPK) toplantısı için geri sayım devam ederken, Merkez Bankası tarafından yapılacak bir faiz arttırımının ne tür sonuçlara neden olacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirileri sonrasında Merkez'in nasıl bir tavır sergileyeceği bugün yapılacak toplantı sonrasında netleşecek. Şimdi yurt içi piyasaların gözü Merkez Bankası PPK toplantısından çıkacak kararları beklemeye başladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..