Dolar fiyatları yeni ayın ilk iş gününe kaç liradan başladı?

Dolar ve döviz fiyatları yeni ay ve yeni haftanın ilk iş günü olan 5 Eylül Pazartesi gününe Kapalıçarşı'da kaç liradan işlem görmeye başladı.

Dolar fiyatları yeni ayın ilk iş gününe kaç liradan başladı?
Editör: Hakan A.
05 Eylül 2016 - 06:40

Eylül ayına girilirken, yeni haftanın ilk iş günü olan 5 Eylül sabahında, İstanbul Kapalıçarşı döviz fiyatları ne durumda? Dolar ve Euro kaç liradan işlem görümeye başladı? İşte son dakika döviz fiyatlarına ilişkin ayrıntılar.

EmlakPencerem.com muhabirinin dolar fiyatlarına ilişkin eidndiği bilgiye göre, Günün dolar fiyatlarını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin!

Kapalıçarşı döviz fiyatları yeni ay Eylül'le birlikte haftanın ilk iş gününe kapanış fiyatlarıyla başladı.Peki yeni güne başlarken 1 dolar kaç lira? sorusunun cevabına gelince. 1 Dolar Kapalıçarşı serbest piyasada   3 TLnin altında 2.94 seviyelerinde işlem görüyor.

Dolar/Türk Lirası Alış fiyatı 2.9418 TL, Satış fiyatı ise 2.9477 TL'den işlem görüyor.     Euro fiyatları ise serbest piyasalarda güne alış fiyatı olarak 3.2858 TL, satış fiyatı olarak ise    3.2924 TL'den işlem görüyor. İngiliz para birimi Pound ise alı fiyatı    3.9165 TL, satış fiyatı ise 3.9243 TL'den işlem gördüğü gelen haberler arasında.

Gün içerisinde yaşanacak siyasi ve ekonomik gelişmeleri yakından takip edecek olan serbest piyasa yeni güne temkini başladığı gelen haberler arasında.

Uzman yorumlarına göre ise 2.98 seviyesi oldukça önemli

Dolar/TL kurunda tepki yükselişleri geçtiğimiz hafta ve yeni haftayla birlikte devam ettiği görülüyor. Dolar kurundaki  2.94-2.93 ilk destek seviyeleri olarak görülürken sonraki destek 2.91 seviyesinde piyasalarda işlem görmeye devam ediyor. Tepki çıkışının devamı için ise 2.98 seviyesinin geçilmesi önemli olacak. Sonraki dirençler 3.00-3.03 seviyelerinde. Kısa dönem yön tayini için 2.93-2.98 bandı izlenebilir. Direnç noktalarında satış denemeleri görülse de tepki çıkışı gücünü koruyabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum