Dolar kuru 9 Kasım sabahı Bakan Albayrak'ın istifa haberleri ile gevşedi

Bakan Albayrak'ın istifa haberleri sonrasında gözlerin çevrildiği dolar kuru bu sabah açılış itibarıyla 8.36 TL seviyelerine kadar gevşedi.

Dolar kuru 9 Kasım sabahı Bakan Albayrak'ın istifa haberleri ile gevşedi
Editör: Hakan A.
09 Kasım 2020 - 08:18 - Güncelleme: 09 Kasım 2020 - 08:18
Ekonomi piyasalarında gözlerin çevrildiği adres Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Gün boyunca AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan resmi açıklama bekleyişinde olacak. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa paylaşımı ve sonrasında henüz resmi bir açıklamanın olmaması kafaları karıştırmaya devam ediyor. Diğer taraftan Dolar ve Euro kurlarında gevşeme bu sabah itibariyle başladı. Peki 9 Kasım haftanın ilk işlem sabahında Dolar kaç TL, ne kadar oldu?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 9 Kasım 2020 - İstanbul


Dün akşam başlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa paylaşımı ile başlayan belirsiz süreç devam ediyor. Gece boyunca herhangi bir resmi açıklama gelmezken gözler ise bu sabaha çevrildi. Haftanın ilk işlem günü başlarken serbest piyasa döviz kurları merak ediliyordu.

Piyasada Dolar ve Euro kuru haftaya nasıl başladı?


Bakan Albayrak'ın geceye damga vuran istifa paylaşımı ile başlayan belirsiz süreçte saatler ilerlerken piyasalar güne başladı. Haftaya gerilimli başlayan ve Hazinenin başındaki isim olan Albayrak'ın istifası gün boyunca konuşulacak önemli konuların başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde ise Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınarak yerine Naci Ağbal'ın atanması ile başlayan görev değişikliği süreci Bakan Albayrak ile devam edecek mi soruları soruluyor.

EURO 10 TL'NİN ALTINA DÜŞTÜ

Gece istifa paylaşımı sonrası gevşeme gösteren Euro kuru 10.14 TL seviyelerindeyken, paylaşım sonrasında bu sabah açılış itibarıyla düşüş gösterdi. Şu sıralar 1 Euro 9.98 TL seviyelerinden işlem görüyor.

1 Dolar bu sabah güne kaç TL'den başladı, ne kadar oldu?

Gece 8.52 seviyelerinde işlem gören Dolar kuru sabah saat 8:00 itibariyle haftaya düşüşle başladı. Dolar kurunda gevşeme Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımıyla gevşemeye başlamış durumda. Şu sıralarda 1 ABD Doları 8.38 TL seviyelerinde işlem görüyor. Gün içerisinde yaşanacak gelişmeler piyasa tarafından yakından izlenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum