Dolar kurunda Merkez Bankası etkisi başladı mı? Dolar ve Euro düşüş trendine mi girdi?

Merkez Bankası hamleleri sonrası Dolar ve Euro kurlarında gevşeme başladı. Peki bu sabah Dolar ne kadar oldu? 1 Avro kaçTL?

Dolar kurunda Merkez Bankası etkisi başladı mı? Dolar ve Euro düşüş trendine mi girdi?
Editör: Hakan A.
12 Ağustos 2020 - 08:30
Türkiye ekonomisi son haftalarda sıkça tartışılırken, Döviz kurlarında yaşanan yukarı yönlü tırmanış sonrası Merkez Bankası ile BDDK hızla harekete geçerek peş peşe yeni tedbirlerle kurları düşürmek için harekete geçti. Aktif Rasyosu dahil olmak üzere bankaları rahatlatıcı önemli adımlar atılması sonrasında dolar ve euro kuru dün itibariyle gevşemeler başladı. Peki hafta ortasına gelindiğinde Dolar kaç lira oldu, Euro kuru şu sıralar kaç TL'den işlem görüyor? İşte Döviz piyasalarında son durum.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 12 Ağustos 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) geçtiğimiz haftadan bu yana her yeni gün yeni bir hamle yaparak Döviz piyasasını rahatlatmaya çalıştı. Haftaya ufak düşüşlerle başlayan Dolar ve Euro kurunda haftanın ortasında fiyatlar ne kadar oldu?

İstanbul Kapalıçarşı serbest piyasada bu sabah dolar ne kadar oldu merak ediliyor. Yatırım ve işlem amaçlı kurları takip edenler için işte piyasalarda Dolar fiyatı ile Euro fiyatı son dakika bilgisi.


Ağustos ayına 6,96 lira ile başlayan Amerikan Doları kuru, Geçtiğimiz hafta %4,80 değişim gösterirken Doları kuru şu an 7,22 lira seviyelerinden işlem görüyor.

Ağustos ayına 8,21 lira ile başlayan Euro kuru ise geçtiğimiz hafta %4,00 değişim gösterirken şu an 8,46 lira seviyesinde işlem görüyor.

 
Kur TarihDolar/TL Alış Kuru Dolar/TL Satış Kuru Euro /TL Alış Satış
12 Ağustos 2020 Çarşamba  7.2187 TL 7.2261 TL 8.4583 TL -  8.4675 TL

YORUMLAR

  • 0 Yorum