Dolar/TL haftaya işte böyle başlarken 1 Dolar güne kaç liradan başladı?

Yeni haftaya girilirken İstanbul serbest piyasa dolar fiyatları güne 3,5320 TL, euro ise 3,8820 lira olarak haftaya başlangıç yaparken, Dolar cuma günü 3.58 TL sınırında kapanış yapmıştı. Güncel döviz fiyatları ve Kapalıçarşı'da döviz fiyatları kaç tL detaylar...

Dolar/TL haftaya işte böyle başlarken 1 Dolar güne kaç liradan başladı?
Editör: Hakan A.
08 Mayıs 2017 - 09:27 - Güncelleme: 27 Şubat 2018 - 07:54

Yeni haftaya başlanırken, dolar fiyatları Kapalıçarşı'nın verileri ile güne nasıl başladı? Döviz haftanın ilk iş gününe girildiğinde serbest piyasalarda dolar güne kaç liradan işlem görmeye başladı, Kapalıçarşı döviz fiyatları güncel kurlar emlakpencerem.co da. Peki 8 Mayıs Pazartesi günü sabahında 1 dolar kaç TL'den başladı?

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Mayıs 2017 - İstanbul

Yeni haftanın ilk iş günü sabahında İstanbul serbest piyasalar güne başlarken, dolar fiyatları ve döviz fiyatları kaç liradan açılış yaptı? Kapalıçarşı'da dolar Cuma günü kapanıştaki yükseliş trendini yerine durağan seyirle 3.532 TL seiiyelerinde düşüşle izlediği kaydedildi.

Yeni iş günü 8 Mayıs sabahı piyasaların açılmasıyla birlikte, İstanbul Kapalıçarşı'da 3.53 TL'den dolar, 3.53 TL'den satılıyor. 3.88 TL'den alınan euronun satış fiyatı ise 3.88 TL olarak yeni günün ilk dakikalarında belirlendiği kaydedildi.

Cuma günü kapanış itibariyle doların satış fiyatı 3.55 TL olarak son dakika işlem yapılmıştı, euronun satış fiyatı ise 3.90 TL seviyesinden işlem görmüştü. 

Dolar/TL karşısında geçen haftanın kapanışında Cuma günü, fed tarafından haziran ayında uygulayacağı faiz artırımının etkisiyle yükselişle geçmiş, hemen sonrasında ise AVD'nin tarımdışı verileriyle yükseliş azalarak gerilemeye başlamıştı. Yeni haftayla birlikte eonomik veriler ve siyasi gelişmelerin takip edileceği piyasalarda, ekonomi için alınan yeni tedbirlerin devreye girmesiyle dolar/TL karşısındaki düşüşün devam edecei uzmanlar tarafından öngörülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum