Dolar yeni haftaya nasıl başladı? 29 Mart 1 USD kaç TL?

Dolar kuru ne kadar sorusu Pazartesi sabahı serbest piyasa döviz kurları açıklanmasıyla belli oldu. 8 TL'nin üzerinde güne başlayan 1 Dolar haftanın ilk işlem sabahı 29 Mart 2021 açılış rakamları geldi.

Dolar yeni haftaya nasıl başladı? 29 Mart 1 USD kaç TL?
Editör: Hakan A.
29 Mart 2021 - 08:18
1 Dolar ne kadar, kaç TL oldu? Dolar kuru haftanın ilk işlem günü Pazartesi sabahında güne kaç TL'den başladı? Ekonomi çevrelerinde olası bir kabine değişikliğine kilitlenmiş durumda. Kabine değişikliği ile Döviz kurlarında dalgalanma olur mu soruları sıkça soruluyor.  Diğer taraftan en önemli soru ise Merkez Bankası Döviz kurlarına müdahale eder mi sorusu oldu. Yatırımcı pozisyon almış, kurda yükseliş bekliyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 29 Mart 2021 - İstanbul


Serbest piyasada 1 dolar ne kadar oldu? Euro kuru ve Dolar kurunda bu sabah açılış itibariyle ilk rakamlar gelmeye başladı. Haftanın ilk işlem sabahında Dolar kuru Güne 8,0636 ile başlayan Amerikan Doları kuru, saat 08:09 itibarıyla %0,29 azalışla 8,0570 liradan işlem görüyor. 

Haftaya yükselişle başlayan Dolar kuru sabah saatlerinde 8 TL'nin üzerinde işlem görmeye başladı. Gün içerisinde yaşanacak gelişmeler takip edilecek. Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı merakla bekleniyor. Kafalarda ise kabine değişikliği olup olmayacağı sorusu var. Bu sabah yayımlanan Resmi Gazete'de kabineye dair bir değişiklik bulunmuyor. Gece saatlerinde ise Asya Borsaları normal seyirle güne başladı. Uzman isimler ise Merkez Bankası'nın kurlara müdahale etmesini beklemiyor.


Nisana girerken.. 3 büyük kriz!! Dolar altın borsa.. Piyasalar ne yöne gidecek?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum