#dövizinitürkiyeiçinboz kampanyası ile vatandaş TL’ye böyle...

#dövizinitürkiyeiçinboz kampanyası ile vatandaş TL'ye böyle sahip çıktı!

#EkonomikDarbePlanı haştagı ve 'Dövizini Türkiye İçin Boz' sosyal medyada günün konusu olmaya devam ederken, doların ateşi yeni haftanın ilk iş günü 28 Kasım gününde düşecek mi?

28 Kasım 2016 - 07:36

Dolar fiyatlarında yaşanan yükselişe geçtiğimiz hafta Merkez Bankası faiz yükselterek bastırmaya çalışmış ama hemen akabinde Avrupa Parlamentosu'nun kararı ve Suriye'de Fırat Kalkanı operasyonunda olan Türk askerlerine saldırı ile birlikte dolar durulmamıştı. Yeni haftaya dolar kaç liradan başladı? Dolar fiyatlarına ülke ekomnomisine "Ekonomik Darbe Planı"  ve yeni algı yöntemleriyle müdahale edilmeye başlandı. Vatandaş ise pür dikkat...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Kasım 2016 - İstanbul

Türkiye yeni bir algı operasyonu ile karşı karşıya! Yapılan her türlü darbeye karşı dik duruşundan taviz verilmezken, bu kez "Ekonomik Darbe Planı" yapılmaya başlandı. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyada vatandaş olaya el koydu ve #EkonomikDarbePlanı haştagı ve 'Dövizini Türkiye İçin Boz' dedi.

Vatandaş ise sağ duyusunu kaybetmeden, dolara en güzel cevabı vermeye başladı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 'Dövizini Türkiye İçin Boz' dedi ve elindeki dolar ve euro dövizi çıkartmaya başladı. Yeni haftayla elden çıkarılacak olan dövizlerle dolar ve euro fiyatları düşmeye başlayabilir. Konu sosyal medya hesaplarından dalga dalga yayılmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin eidnilen son dakika bilgiye göre, Dövizde (Dolar-Euro) yaşanan artışa ilişkin vatandaşlar, sosyal medya üzerinden konuya el atarken, başlatılan kampanya ile kampanya Twitter'da #dövizinitürkiyeiçinboz etiketiyle paylaşımlarla binlerce kullanıcı, dolar satarak Türk Lirası'na destek olunması yönünde çağrılarında bulundu. #dövizinitürkiyeiçinboz, kısa süre içerisinde Twitter'da en çok konuşulan konular arasında ilk sırada yer aldı...

Yeni haftanın ilk iş günü Pazartesi sabahı dolar fiyatları, dolar/TL ne kadar sorusunun cevabı ise piyasaların açılışı ile yanıt bulacak. Hafta boyunca yaşanacak açıklamalar ise iç piyasalar tarafından yakından takip edilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..