Reklamı Geç
Dubai’de aynı gökdelen Torch Tower bir kez daha alev alev yandı

Dubai'de aynı gökdelen Torch Tower bir kez daha alev alev yandı

2015 yılında yaşanan yangınla dünya gündemine gelen Dubai'nin ünlü gökdelenlerinden Torch Tower gece saatlerinde bir kez daha alevlere teslim oldu. Yangın dehşetle izlenirken, tahliye işlemi tamamlandı.

04 Ağustos 2017 - 08:38 - Güncelleme: 04 Ağustos 2017 - 09:16

Dünyanın en yüksek kulelerini inşa eden Körfez ülkesinin Avrupası Dubai'de aynı gökdelen bir kez daha yandı. 2015'de alevlere teslim olan ve canlı yayınlarda izlenen Torch Tower yine yandı. Neden yandığı bilinmeyen Torch Tower 'da insanlar hızla tahliye edildi. Yangını izleyenler ise dehşetle alevleri izledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Ağustos 2017 - İstanbul

Dubai,yüksek kuleleri, çöl üzeride yapılan Körfez ülkeleri arasında en fazla turist çeken ülkelerin başında gelirken, son iki yıldır Torch Tower isimli gökdelenin alevlere teslim olması izleyenleri şoke etti.

Yaşanan yangınla alakalı edinilen son dakika bilgilere göre, Dubai'de dünyanın en yüksek kuleleri arasında yer alan Torch kulesinde yangın çıkması sonucu dev kule bir anda alevlere teslim oldu.. Sosyal medyada yangına ilişkin paylaşılan görüntülerde, alevlerin tüm gökdeleni kapladığı görülüyor. Anden bastıran yangın binanın dış kaplamalarının alev almasıyla hızla yükseliyor ve katları bir anda ele geçiriyor.

2011 yılında açılışı gerçekleştirilen ve Dünyanın en büyük gökdelenlerinden biri olan Torch Tower gökdeleninde çıkan yangının sebebi henüz açıklanmazken, yangının söndürülmesi için olay yerine çok sayıda itfaiye ve güvenlik güçlerinin gönderildiği kaydedildi.

Torch Tower gökdeleni, daha önce de 2015 yılında da çıkan benzer ve büyük bir yangında hasar görmüş o günden bu yana gerekli çalışmalarla kule eski haline getirilmişti. ​79 katlı Torch Tower, 2011'de açıldığında, dünyanın en büyük gökdeleni unvanı kazanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..