Dünya Bankası'ndan flaş Türkiye açıklaması

Türkiye ekonomisine hakkıında Dünya Bankası'ndan flaş açıklama geldi. Dünya Bankası tarafından yapılan son dakika Türkiye açıklamasına ilişkin ayrıntılar emlakpencerem.com da

Dünya Bankası'ndan flaş Türkiye açıklaması
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2019 - 13:04

Türkiye'nin ekonomik anlamda önemli yolları katetmeye başlaması sonrası,önce Fith ile başlayan olumlu hava Dünya Bankası'nın açıklaması ile esmeye devam ediyor. Türkiye için önemli bir açıklama da Dünya Bankası'ndan geldi. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 6 Kasım 2019 - İstanbul


Son yıllarda başta Uluslararası Derecelendirme Kuruluşları başta olmak üzere sayısız ekonomik saldırıyı göğüslemeye çalışan Türkiye ekonomisi için yeşil ışıklar yanmaya devam ediyor. Fitch Ratings ile başlayan olumlu görüşlere Dünya Bankası'da eklendi.

Dünya Bankası dün hem büyüme rakamını revize etti hem de Türkiye'nin zor bir ekonomik dönemden çıktığını bildirdi.


 
Sabah'ın haberine göre, Türkiye Ekonomik İzleme Raporu'nda, geçen 12 ayda cari işlemler hesabındaki dengesizliğin daraldığı vurgulanırken, "Bankaların azalan dış borçları ve küresel parasal genişleme dışsal risklerin azaltılmasına yardımcı oldu" ifadesi kullanıldı. Fiyatların yüksek seviyesi ve işsizlik gibi zorluklar devam ettiğini belirten banka, "Toparlanma sürecinin hızı ve sürdürülebilirliği, kısmen belirsizliklerin azaltılmasına ve yatırımcı güveninin yeniden tesisine bağlı olacak" vurgusu yaptı. Bankanın raporunda, 2020 ve 2021 yıllarında büyümenin sırasıyla yüzde 3 ve 4 artacağı tahmininde bulunuldu. Daha önce bu yıl eksi büyüme bekleyen banka, rakamı revize etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum