Dünya'da bir benzeri yok! Ankara AKM Millet Bahçesi için geri sayım...

Türkiye'nin en büyüğü, Dünya'da bir benzeri bulunmayan Başkent Ankara Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi projesi hızla devam ediyor. Bakan murat Kurum'un incelemelerde bulunduğu Ankara AKM Millet Bahçesi ne zaman açılacak?

Dünya'da bir benzeri yok! Ankara AKM Millet Bahçesi için geri sayım...
Editör: Hakan A.
17 Mayıs 2020 - 13:22 - Güncelleme: 17 Mayıs 2020 - 14:28
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Başkent'te tüm Dünya'ya örnek olacak dev Millet Bahçesi projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Mayıs 2020 - İstanbul


Ankara AKM Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Kurum, 'Beyaz koyu onay işareti Dünyaya, Türkiye'ye örnek olacak bu önemli proje ile Atatürk Orman Çiftliği’nden başlayıp, AKM, Gençlik Parkı, 19 Mayıs Stadı ve Hergelen Meydanına kadar uzanan bir yeşil koridor ve kültür yolu oluşturacağız.

Millet Bahçemizin içerisinde millet kıraathanesi, cami, sanat atölyeleri, çayhane, pazaryeri, kır lokantası, tohum merkezi, çocuk kulübü, sağlık merkezi, spor ve oyun alanlarından oluşan zengin ve işlevsel alanlar ile 1,5 kilometre uzunluğunda teleferik yer alacak.


Yıl sonunda tamamlayacağımız Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçemiz ile Başkentimize 633 bin metrekarelik yeşil alan kazandıracağız. 

Ankara’daki 12 millet bahçemiz tamamlandığında şehrimiz 3 milyon metrekare yeşil alana sahip olacak.

Pandemi sürecini atlattıktan sonra Millet Bahçelerimizin açılışlarını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ’ın da teşrifleriyle hep birlikte gerçekleştireceğiz. 

Genci yaşlısı, 7'den 70'e herkes Millet Bahçelerimizde tabiatla buluşacak, keyifli, mutlu ve huzurlu vakit geçirecek.'
dedi.

Kurum açıklamasında, 'Bu millet bahçesi sadece Ankara'yı, Türkiye'yi değil; tüm dünyayı ilgilendiren önemli bir millet bahçesi projesi olacak. 637 bin metrekarelik alan içerisinde; kır lokantalarının olduğu, yöresel ürünlerin pazarlanabileceği alanların olduğu, millet kütüphanesinin, kıraathanesinin olduğu, içinde bin 100 araçlık kapalı otoparkın olduğu, 5 bin kişinin aynı anda konferans yapabileceği, fuarların, sergi alanlarının olduğu çok önemli bir kültür aksını Türkiye'ye kazandırmış olacağız. İçinde 6 bin metrekarelik biyolojik göletinin olduğu ve bu gölet içinde ışık, ses görüntülerinin yapıldığı, her yaş grubuna yönelik parkların olduğu, macera parkıyla birlikte, 1 buçuk kilometrelik bir teleferikle gençlerimizin vakit geçireceği alanların olduğu çok önemli bir projeyi Ankara'ya kazandırmış olacağız. Yıl sonuna kadar imalatların büyük bir kısmı tamamlanacak ve inşallah yıl sonu tamamlandığında hem Ankara'ya hem de ülkemize değer katacak, dünyada da eşi benzeri olmayan bu projeyi yapmış ve halkımızın hizmetine açmış olacağız' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum