Düşük faize ilave ara ödemesiz yüzde 30 indirim

Teknik Yapı projelerinde ara ödemeyi kaldırdı. Düşük faiz oranlarına ilave olarak yüzde 30 indirim yapacağını açıkladı

Düşük faize ilave ara ödemesiz yüzde 30 indirim
Editör: Hakan A.
01 Mart 2019 - 17:48 - Güncelleme: 01 Mart 2019 - 18:22

Teknik Yapı'dan konut alacaklara projelerde yüzde 30 indirim. Ziraat Bankası'nın faiz oranını 1.28'e indirmesiyle firma alıcılara faize ilave olarak kendi projelerinde yüzde 30 daha indirim yapacağını ve ara ödemeleri de kaldırdığını açıkladı.

Teknik Yapı, 2018 fiyatlarıyla satışta olan daire fiyatlarını Ziraat Bankası'nın faiz indiriminden doğan avantaj ile cazip hale getirdi.Teknik Yapı, Ziraat Bankası'nın konut kredi faizini yüzde 1.28'e indirmesiyle birlikte ortaya çıkan 0.21 baz oranında ki avantjı, müşterilerine daha fazla indirim, ara ödemesiz taksit olarak yansıtıyor.

Ziraat Bankası'nın yeni düşük faizli konut kredisi faiz oranına göre fiyat ve ödeme planında değişiklik yapan Teknik Yapı, 2018 fiyatlarıyla satışta olan daire fiyatlarındaki indirim oranını yüzde 30'a çıkardı ve ara ödemeleri de kaldırdı. Ayrıca kendi özsermayesini devreye sokan Teknik Yapı, 120 ay vadeye uzattığı konut kredi faiz oranını da yüzde 0,98 seviyesine çekti.

"Gayrimenkul sektörünün içinde bulunduğu durgunluğu aşmak için atılan her adıma destek vermek, bizim en başta gelen önceliğimizdir" diyen Teknik Yapı YKB Yardımcısı Umut Durbakayım, " Gün el birliği ve güç birliği yapma günüdür. Gün, en uygun şartlarda konut ihitiyacı olanların talebini karşılama günüdür. Devletimizin en büyük kurumları, bu konuda ilk adımı atarak bizlere öncülük ediyorsa, bizde buna destek vermeliyiz." açıklamasını yaptı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum