e-Devlet 2020 hac kura sonuç listesi sorgulama ekranı

2020 yılı hac kura sonuçları açıklandı. e-Devlet üzerinden açıklanacak Hac kura çekilişi sonuçlarına ilişkin isim listeleri sorgulama ekranına giriş yapmak için tıklayın.

e-Devlet 2020 hac kura sonuç listesi sorgulama ekranı
Editör: Hakan A.
09 Ocak 2020 - 21:25

Hac sorgulama sistemi e-Devlet Hac kura sonuçları açıklanmaya başlanmış durumda. Ancak e-Devlet üzerinde sorgulama sistemi çöktüğü gelen son dakika haberleri arasında. 2020 yılı Hac vazifesini yerine getirmek isteyenler için kura çekilişi tamamlandı. Hac yapacakları yakından ilgilendiren kura sonuçlarına ilişkin isim listesi hazırlandı. Peki isminizin çıkıp çıkmadığını nasıl öğreneceksiniz? İşte 2020 Hac kura sonuçlarına ilişkin bilgiler, e-Devlet üzerinden Hac kura sonuçlarını öğrenme linki...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler- 09 Ocak 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde 81 ilde Hac farızasını yerine getirmek isteyen vatandaşlar büyük bir heyecan yaşadı. 2020 Hac kura çekilişi sabah saatlerinde başladı akşam saatlerine kadar devam etti. 2020 yılında Hacce gidecekler için kura çekilişi işlemleri tamamlandı.

Hac kura çekilişi bu sabah saat 10.00'da çekilmeye başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl olduğu üzere 2020 yılında düzenlenen başvuruların sayısı artarken, kontenjan sınırı yüzünden bu sene sadece 83 bin 430 kişi Hac vazifesini kutsal topraklara giderek gerçekleştirebilecek. Bu akşam saat 21:00 itibariyle gün içerisinde tamamlanan 2020 yılı kesin Hac kura sonuçları açıklanacak. Hac yapmak isteyen milyonlarca vatandaş bu yıl hac yapabilmek için şanslı 83 bin kişi arasına girecek. Kura çekimi sonrası vatandaş e-Devlet kapısına yüklenmeye giriş yapmaya başladı. Yoğunluk nedeniyle e devlet sistemi üzerinden Diyanet 2020 Hac kura sonuçları sorgulama işlemlerinde şuan için sorun yaşanıyor. Aşırı yoğunluk oluşan Hac sorgulama işlemleri gece 24:00'dan sonra daha azaldığı için sorgulama yapılabilmekte.Saat 21:00 itibariyle Diyanete bağlı internet adresleri başta olmak üzere, e-Devlet Hac kurası sorgulama yapılacak web sayfası çökmüş durumda. Diyanet internet siteleri son derece ağır çalışırken, vatandaşın aynı anda sorgu yapmak istemesi e-Devlet sistemini de yavaşlatmış durumda. 

2020 Hac kura sonuçları isim listesi sorgulama e-devlet

Kura çekilişi yapılan salonda Hacca gitmek isteyenler büyük sevinç ve üzüntüyü heyecanla yaşadı. Hac yapmayı bekleyenler arasında 4-5 yıldır sıra bekleyenlerin yanısıra, bu sene ilk defa kayıt yaptıranlarda yer aldı. Tüm Türkiye'de gün boyunca google ve yandex gibi benzeri arama motorları üzerinden Hac kura sonuç listeleri arandı.

2020 yılı Hac kurası 09 OCAK 2020 Perşembe günü saat 10:00'da çekilecektir. Sonuçlar aynı gün saat 21:00 itibariyle E-devlet portalı üzerinden sorgulanacaktır. Hac Kura Sorgulama ekranına ulaşmak için e-Devlet https://turkiye.gov.tr
adresine tıklamanız yeterli. mevcut şifrenizle giriş yaparak Hac kurasında isminizin çıkıp çıkmadığını sorgulama ekranından kolayca yapabilirsiniz.

e-Devlet giriş şifreniz yok ise?

e-Devlet şifreleri PTT şubelerinden temin edilebiliyor. Diğer taraftan pek çok bankanın internet şubesi e-Devlet girişine olanak veriyor. Hac kura sonuçlarını sorgulamanın bir diğer yöntemi ise, eDevlet şifresi olmayanlar için internet banka şubelerinden giriş yapılabilmekte. Bankanızın internet şubesine giriş yapın ve e-Devlet girişi için seçeneği bulun ve tıklayın. Hepsi bu kadar...


Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü Resmi Web Sitesi  ANA SAYFASI için tıklayınız

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RESMİ WEB SİTESİ ANA SAYFA için tıklayınız

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum