Ebru Gündeş'in Beykoz'daki yalı davasında flaş gelişme

Ebru Gündeş'in İstanbul'da Beykoz ilçesinde bulunan yalı davasında sürpriz gelişme yaşanıyor. Mahkeme kararını verdi...

Ebru Gündeş'in Beykoz'daki yalı davasında flaş gelişme
Editör: Hakan A.
27 Ocak 2021 - 14:37
İstanbul'da Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve Reza Zarraf ile Ebru Gündeş'in aile oldukları zamanda hediye edilen yalı ve devam eden kaçak davasında Ebru Gündeş'in beklediği sevindirici karar çıktı.

Geçmişte Reza Zarraf tarafından hediye edilen ve Türkiye gündeminde uzunca süre yer alan Ebru Gündeş'e ait yalı ile alakalı sıcak gelişme yaşanıyor. Mahkeme'den son dakika kararı geldi.

İran asıllı Reza Zarraf'ın hediye ettiği daha sonra FETÖ soruşturmaları kapsamında ABD'ye kaçarak eşini ve çocuğu dışında tüm mal varlığını Türkiye'de bırakan ünlü isimin hediye yalısında eski eş Ebru Gündeş'e beraat çıktı.

Günün son dakika magazin haberinde, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 15. Ceza Dairesi, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu aykırı tadilat yaptığı iddiasıyla yargılanan Ebru Gündeş hakkındaki istinaf başvurusunu karara bağladı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün istinaf başvurusunu değerlendiren ceza dairesi, başvuruyu esastan reddetti. Daire, yerel mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir aykırılığın bulunmadığını, delillerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığını belirterek istinaf başvurusunun esastan reddedildiğini ifade etti. Böylece Ebru Gündeş hakkında verilen beraat kararı onanmış oldu ve karar kesinleşti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum