Ece Türkiye’den Moderneast AVM açıklaması

Ece Türkiye'den Moderneast AVM açıklaması

İstanbul Ümraniye'deki Moderneast AVM'nin kayyumlara devredilmesinden sonra çıkan haberler ünlü Alman şirketi Ece Türkiye isyan ederken, "gerçekleri yansıtmıyor" denildi.

30 Kasım 2016 - 10:57

Ünlü AVM kiralayıcısı şirket Ece Türkiye hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Kasım 2016 - İstanbul 

Terör Örgütü FETÖ'nün finansal yapılanmasına yönelik 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında başlatılan süreçte el konulan taşınmazlar arasında bulunan Ümraniye Moderneast AVM'nin bir dönem yönetimini üstlenen Ece Türkiye çıkan haberlerden rahatsız.

Ülke genelinde çok sayıda AVM yönetiminde kiralama hizmetlerinde önemli pay sahibi olan Ece Türkiye, son zamanlarda TMSF'ye devredilen Moderneast ile alakalı çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını açıkladı. Şirket hakkında basında yer aldığı gibi "Moderneast AVM'^nin sahibi Ece Türkiye" olmadığı ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"ECE Türkiye, Modern East Alışveriş Merkezi’nin sahibi değildir ve ECE Türkiye aleyhine hiçbir soruşturma gerçekleşmemiştir.

14 ülkede 199 Alışveriş Merkezi yöneten Alman ECE Grubu’nun Türkiye iştiraki ECE Türkiye, İstanbul Anadolu yakası, Ümraniye ilçesinde yer alan Modern East Alışveriş Merkezi’nin yönetim sözleşmesini, 21 Ekim 2016 tarihi itibari ile, alışveriş merkezinin sahibi olan şirketin kayyımlarca temsil edilen yeni yönetimi ile varılan karşılıklı anlaşma gereğince feshetmiştir.

Bu konuyla ilgili çıkan aksi haberlerin hiçbir dayanağının olmadığını bilgilerinize sunar, kamuoyuyla paylaşırız." denildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..