Edirne'de Enez ilçesi köyleri için Bakanlık önemli karar aldı

Edirne ili Enez ilçesi'nde iki köy için Bakanlık tarafından Doğal Sit ve Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı tescil edilmesine yönelik karar alındı.

Edirne'de Enez ilçesi köyleri için Bakanlık önemli karar aldı
Editör: Hakan A.
22 Kasım 2020 - 09:00 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 08:00
Bakanlık tarafından yeni koruma alanlarına dair önemli kararlar alınmaya devam edilirken, çok sayıda alan hakkında kararlar veriliyor. Edirne ili Enez ilçesinde iki farklı alanı Doğal Sit ve Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi. İşte Resmi Gazete'de açıklanan o yerlerin tam listesi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde korunması gereken tüm tabiat varlıklarını korumak için önemli kararlar almaya devam ederken, yeni tescil edilen alanları da duyuruyor. Bu kapsamda Edirne iline bağlı ilçesi köyleri hakkında bazı Doğal Sit Alanlarına ilişkin önemli bir karar bugün Resmi Gazete'de ilan edildi.

Konuyla ilgili yayınlanan ilanın detaylarına göre, Edirne ili, Enez ilçesi, Gülçavuş ve Sultaniçe Köyleri 18091-18092-18117 Numaralı alanlar Doğal Sit Alanı aşağıda haritada gösterildiği şekliyle Bakanlık Makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242156 sayılı Olur'u ile Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildi.

EDİRNE ENEZ'DE YENİ İLAN EDİLEN YERLERİN LİSTESİ (24 KASIM 2020)


ÇANAKKALE'DE GAYRİMENKUL FİYATLARI ANORMAL ARTTI!İşte Nitelikli Doğal Sit Alanı ilan edilen yerler;

Edirne Enez ilçesi gülçavuş ve Sultaniçe doğal sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı

Diğer taraftan Bakanlık, Edirne, Enez İlçesi, Vakıf Köyü 3 Doğal Sit Alanı aşağıda haritada belirtildiği gibi, Bakanlık makamı'nın 13.11.2020 tarihli ve 242162 sayılı oluru ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak ilan edildi.

edirne enez vakif köyü Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı

YORUMLAR

  • 1 Yorum