Edirne'de Vakıflar'dan kiralık tarım arazileri

Tarım ile uğraşmak, arazi arayanları yakından ilgilendiren kiralık araziler Vakıflar tarafından Edirne'de ihale yöntemiyle verilecek. İşte Edirne Vakıflar tarafından yapılacak tarım arazisi imarlı kiralık gayrimenkul ihalesinin ayrıntıları.

Edirne'de Vakıflar'dan kiralık tarım arazileri
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2020 - 17:39
Edirne ilinde tarım arazisi arayanlar için kaçırılmayacak kiralık araziler ihale yöntemiyle yeni sahiplerine kiralacak. Vakıflar tarafından yapılacak ihalenin ayrıntıları ile kira bedellerine ilişkin tüm ayrıntılar açıklandı. İşte yatırımcıyı cezbedecek 3 farklı tarım arazisine dair ihale bilgileri.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Aralık 2020 - İstanbul 


Türkiye'nn dört bir yanında önemli mülklerin kontrolünü gerçekleştiren Vakıflar Genel Müdürlüğü, mülkiyetinde bulunan ve kiralama yoluyla işletilmesini planladığı tarım arazileri ihale yöntemiyle yatırımcıyla buluşturuluyor. Bu çerçevede Edirne ilinde 3 farklı tarım arazisi için kiralama yapılması için ihale açıldı. İşte Edirne Vakıflardan kiralık tarım arsaları için ihale tarihi ve kiralama bedelleri...

Yukarıda her türlü vasfı yazılı taşınmazların; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre 19/01/2021 tarihinde, listede hizasında gösterilen muhammen bedelleri üzerinden, ihalede oluşan bedelin ihale tarihinden 20/11/2021 tarihine kadar geçerli olması, mukavele anında 1. taksidin peşin, 2. taksidin en geç 05/11/2021 günü mesai saati bitimine kadar ödenmesi, müteakip dönemlerde ilk taksitin en geç o yılın Mart ayının 5. günü mesai saati bitimine kadar, 2. taksitin ise en geç o yılın Kasım ayının 5. günü mesai saati bitimine kadar ödenmesi, 20 Kasım'dan 20 Kasım'a devam edecek olan müteakip yıllara (dönemler) ait kira bedellerinin bir önceki yılın kirasının TUİK tarafından yayımlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) 12 aylık ortalamalara göre değişim (%) oranı esas alınarak ve emsal ile rayiç gözetilerek belirlenmesi suretiyle, 3 yıllığına (20/11/2023 tarihine kadar) açık arttırma usulüyle 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre kiraya verilmesine.

İhale açık arttırma suretiyle 19/01/2021 tarihinde saat: 14:00’de Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğünde (Sabuni Mahallesi, Talatpaşa Caddesi No: 145) yapılacaktır. Kiraya verilecek taşınmazlarla ilgili şartname mesai gün ve saatlerinde İdare binasında görülebilir. Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğüne kira/ecrimisil borcu bulunanlar ile İdareyle mahkemelerde hukuki ihtilafı bulunan talipliler ihaleye kesinlikle alınmayacaktır. 

Taşınmazların ihalelerine son müracaat tarihi 18/01/2021, son müracaat saati ise 16:00'dır. Müracaat tarihinden ve saatinden sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 

edirne vakıflar tarım arazisi kiralık ihale

YORUMLAR

  • 0 Yorum