Edirne İpsala'da çok sayıda tarım arazisi kiraya verilecek

Edirne'de İpsala Belediyesi, mahsul ekimi, için çok sayıda araziyi kiraya verecek. İpsala'da kiraya verilecek tarım arazilerine ilişkin ihale bilgileri Resmi Gazete'de ilan edildi.

Edirne İpsala'da çok sayıda tarım arazisi kiraya verilecek
Editör: Hakan A.
23 Ekim 2020 - 08:00
Edirne ilinde İpsala Belediyesine ait bazı tarım arazilerinin ihale yöntemiyle kiraya verilmesi için tarihler belirlendi. İşte Edirne İpsala'da bulunan çok sayıda tarım arazisinin kiralanması amacıyla açılan ihale ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Ekim 2020 - İstanbul


ARAZİLER MAHSUL EKİMİ İÇİN KİRAYA VERİLECEKTİR Edirne İli İpsala Belediye Başkanlığından:

Belediyemize ait aşağıda mevkileri ve muhammen bedelleri yazılı 68 dekar kuru mahsul ekimi ve 9172 dekar dilediği mahsul ekimi için toplam 9240 dekar arazi 2886 sayılı yasanın 45’inci maddesi gereğince açık artırma sureti ile ihaleye çıkarılacaktır. İhaleleri 09.11.2020 tarihi Pazartesi günü saat 10.00’da Belediye Encümeni huzurunda Belediye Düğün salonunda yapılacaktır.

Dilediği ve kuru mahsul ekimine kiraya verilecek araziler 2021 yılı için bir yıllığına kiraya verilecektir.


2021 yılı icar bedelinin % 50’si ihale yerinde peşin ve nakit alınacak, kalan % 50’si içinde 09.02.2021 tarihli Banka kesin teminat mektubu sözleşme imzalanmadan önce Mali Hizmetler Müdürlüğüne teslim edilecektir. Kuru Mahsuller için % 50’si ihale yerinde peşin ve nakit alınacak diğer % 50’si sözleşme imzalamadan önce Belediye hesabına yatırılacaktır.

İhaleye girecekler % 3 geçici teminatlarını ihale saatine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğüne yatırmış olacaklardır.

İhale dosyasının her gün mesai saatleri içinde Emlak Memurluğunda görülebileceği ilan olunur. 

edirne ipsala belediyesi tarım arazisi kiralama ihalesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum