Edremit Kışa Hazırlanıyor

Edremit Belediyesi, kış mevsimi nedeniyle meydana gelecek yağışlarda muhtemel taşkın risklerini önlemek için bakım, onarım ve yenilenme çalışmalarını sürdürüyor.

Edremit Kışa Hazırlanıyor
Editör: Hakan A.
12 Kasım 2019 - 12:44

Edremit Belediyesi ekipleri, sorunsuz bir kış mevsimi geçirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Emlak Pencerem - 12 Kasım 2019


Edremit Belediyesi, kış mevsimi nedeniyle meydana gelecek yağışlarda muhtemel taşkın risklerini önlemek için yağmur suyu drenaj hattı, ana kollektörler ile menfezlerin bakım, onarım ve yenilenme çalışmalarını sürdürüyor.

Kış mevsimi öncesinde Edremit Belediyesi ekipleri önlem almaya devam ediyor. İlçe genelinde çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak Gazicelal Mahallesi Güven Evleri bölgesinde yeni yağmur suyu drenaj hatları ve ana kollektör hat döşeme, Tuzcumurat Mahallesi Hamdibey Caddesi’nde yağmur suyu menfezleri, E-87 Karayolu alışveriş merkezleri bölgesinde yeni yağmur suyu menfez ve yol çalışmalarını gerçekleştirdi. Yeni hatlarının yanı sıra, mevcut hatlar, mazgallar ve dere yatakları da temizlenerek yağışlarda olası taşkınların önüne geçerek sorunsuz bir kış sezonu yaşanmaması amaçlanıyor.

Kış hazıkları ile ilgili bilgi veren Fen İşleri Müdürü Abdullah Kesici, ilçe genelindekış koşullarında vatandaşların mağdur olmamaları için çalıştıklarını belirtti. Müdür Kesici,“Belediye Başkanımız Selman Hasan Arslan'ın talimatıyla ekiplerimiz tarafından yaklaşan kış sezonu öncesi taşkınların önlenmesi için yağmur drenaj hattı, ana kollektörler ile menfezlerin bakım, onarım ve yenilenme çalışmaları 
kentimiz genelinde aralıksız devam etmektedir.”
dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum