Reklamı Geç
Efkan Ala: “Adil Öksüz’ü ne tanırım, ne gördüm, ne...

Efkan Ala: “Adil Öksüz'ü ne tanırım, ne gördüm, ne duydum"

FETÖ tarafından yapılan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında eski Bakan Efkan Ala Darbe Araştırma Komisyonuna ifade verdi. Ala'dan Adil Öksüz ile alakalı çarpıcı açıklamalar...

18 Ekim 2016 - 23:07

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında kurulan Darbe Komisyonu o dönem görevde olanların bilgilerine başvurdu.

Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu üyelerini 15 Temuz ve Adil Öksüz ile alakalı olarak bilgilendirdi. Ala açıklamasında, “Jandarma ve emniyet bana bağlı, gözaltına alan biziz. Onu Adalet Bakanlığı'na soracaksınız. Bırakan hakimler hakkında soruşturma açıldı. Ben Adil Öksüz'ü ne tanırım, ne gördüm, ne duydum" ifadeleriyle kendini savunduğu öğrenildi.

Darbe girişimi ile alakalı Efkan Ala'yı dinleyen eskiş Bakan Ala, kendilerine darbe girişiminin olacağına dair bir istihbarat alınmadığı yönünde bilgileri aktardı. Ala, Adil Öksüz ile ilgili soruya, "Sorgulayan ben değilim. Siz bu sistemin göbeğindeki olan kişilerle diyalogu olan bir kişisiniz. Herkes birbiriyle resim çektiriyor. Biz Ak Parti hükümetleri olarak bir örgüt suç işlemeye başladıkları anda gerekli tedbirleri aldık. O zaman karşı çıktınız. Hiç kimse hükümetin politikalarını yargılayamaz" ifadelerini kullandı.

Ala, Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasıyla alakalı olarak sorulan bir soruya ise , "Jandarma ve Emniyet bana bağlı, gözaltına alan biziz. Onu Adalet Bakanlığı'na soracaksınız. Bırakan hakimler hakkında soruşturma açıldı. Ben Adil Öksüz'ü ne tanırım, ne gördüm, ne duydum" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Milliyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..